MARMO VLAD CONSTRUCT SRL
Revenue
632K
2024
Profit
285K
2024
Employees
3
2024
Margin
45,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARMO VLAD CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 632K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.005 la cifra de afaceri, #405 la profit, #920 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARMO VLAD CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 632K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.005 la cifra de afaceri, #405 la profit, #920 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIRGAL STONE EXPERT SRL | 601K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BETONUL S.R.L. | 558K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| OPRICRISTAL DESIGN SRL | 548K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| FLAVIUS S.R.L. | 635K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANTONETA SI GIGI CONSTRUCT S.R.L. | 623K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANDRU IMPEX SRL | 623K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| LOZMAR 2002 SRL | 645K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DIMENY GRANIT SRL | 620K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EUROTRIOSOL S.R.L. | 649K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DELUXE D�MBOVI�A S.R.L. | 614K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 45.1%
- CA / angajat
- 211K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 632K
- Profit net
- 285K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 632K | 285K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARMO VLAD CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARMO VLAD CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 632K
- Employees
- 3
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #200.809
- MIRGAL STONE EXPERT SRL
- Revenue
- 601K
- Employees
- 3
- Profit
- 20.6K
- Rank RO
- #206.816
- BETONUL S.R.L.
- Revenue
- 558K
- Employees
- 3
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #215.616
- OPRICRISTAL DESIGN SRL
- Revenue
- 548K
- Employees
- 3
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #217.722
- FLAVIUS S.R.L.
- Revenue
- 635K
- Employees
- 3
- Profit
- -10.6K
- Rank RO
- #200.388
- ANTONETA SI GIGI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 623K
- Employees
- 3
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #202.504
- ANDRU IMPEX SRL
- Revenue
- 623K
- Employees
- 3
- Profit
- -28.1K
- Rank RO
- #202.664
- LOZMAR 2002 SRL
- Revenue
- 645K
- Employees
- 3
- Profit
- -234K
- Rank RO
- #198.512
- DIMENY GRANIT SRL
- Revenue
- 620K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #203.231
- EUROTRIOSOL S.R.L.
- Revenue
- 649K
- Employees
- 3
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #197.787
- DELUXE D�MBOVI�A S.R.L.
- Revenue
- 614K
- Employees
- 3
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #204.259
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARMO VLAD CONSTRUCT SRL(current) | 632K | 3 | 285K | #200.809 |
| MIRGAL STONE EXPERT SRL | 601K | 3 | 20.6K | #206.816 |
| BETONUL S.R.L. | 558K | 3 | 7.9K | #215.616 |
| OPRICRISTAL DESIGN SRL | 548K | 3 | 8.4K | #217.722 |
| FLAVIUS S.R.L. | 635K | 3 | -10.6K | #200.388 |
| ANTONETA SI GIGI CONSTRUCT S.R.L. | 623K | 3 | 108K | #202.504 |
| ANDRU IMPEX SRL | 623K | 3 | -28.1K | #202.664 |
| LOZMAR 2002 SRL | 645K | 3 | -234K | #198.512 |
| DIMENY GRANIT SRL | 620K | 3 | 5.9K | #203.231 |
| EUROTRIOSOL S.R.L. | 649K | 3 | 131K | #197.787 |
| DELUXE D�MBOVI�A S.R.L. | 614K | 3 | 7.3K | #204.259 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARMO VLAD CONSTRUCT SRL(you) | MIRGAL STONE EXPERT SRL | BETONUL S.R.L. | OPRICRISTAL DESIGN SRL | FLAVIUS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 632K | 601K | 558K | 548K | 635K |
| Profit | 285K | 20.6K | 7.9K | 8.4K | -10.6K |
| Margin | 45,1% | 3,4% | 1,4% | 1,5% | -1,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARMO VLAD CONSTRUCT SRL”.