MARKUS S.R.L.
Revenue
3.2M
2024
Profit
105K
2024
Employees
7
2024
Margin
3,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARKUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.327 la cifra de afaceri, #15.445 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARKUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.327 la cifra de afaceri, #15.445 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLARITY EXPRESS SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| RED DISCOUNT S.R.L. | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| EUROSIT IMPEX SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| DAVMAR CRK S.R.L. | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| PORTO SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| OPTILUX SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| ELIZSERGIU COMEX S.R.L. | 2.8M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| ILVA MIXT MARKET S.R.L. | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| FLORGEL PROD S.R.L. | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
| DELFARM SRL | 3.2M | 7 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.3%
- CA / angajat
- 457K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.2M
- Profit net
- 105K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.2M | 105K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARKUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARKUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #65.372
- CLARITY EXPRESS SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 62.5K
- Rank RO
- #65.368
- RED DISCOUNT S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #65.395
- EUROSIT IMPEX SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -36K
- Rank RO
- #65.473
- DAVMAR CRK S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -15.7K
- Rank RO
- #65.164
- PORTO SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 62.4K
- Rank RO
- #65.551
- OPTILUX SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 396K
- Rank RO
- #65.565
- ELIZSERGIU COMEX S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 138K
- Rank RO
- #72.837
- ILVA MIXT MARKET S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #65.652
- FLORGEL PROD S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #65.737
- DELFARM SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #65.740
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARKUS S.R.L.(current) | 3.2M | 7 | 105K | #65.372 |
| CLARITY EXPRESS SRL | 3.2M | 7 | 62.5K | #65.368 |
| RED DISCOUNT S.R.L. | 3.2M | 7 | 161K | #65.395 |
| EUROSIT IMPEX SRL | 3.2M | 7 | -36K | #65.473 |
| DAVMAR CRK S.R.L. | 3.2M | 7 | -15.7K | #65.164 |
| PORTO SRL | 3.2M | 7 | 62.4K | #65.551 |
| OPTILUX SRL | 3.2M | 7 | 396K | #65.565 |
| ELIZSERGIU COMEX S.R.L. | 2.8M | 7 | 138K | #72.837 |
| ILVA MIXT MARKET S.R.L. | 3.2M | 7 | 333K | #65.652 |
| FLORGEL PROD S.R.L. | 3.2M | 7 | 137K | #65.737 |
| DELFARM SRL | 3.2M | 7 | 273K | #65.740 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARKUS S.R.L.(you) | CLARITY EXPRESS SRL | RED DISCOUNT S.R.L. | EUROSIT IMPEX SRL | DAVMAR CRK S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.2M | 3.2M | 3.2M | 3.2M | 3.2M |
| Profit | 105K | 62.5K | 161K | -36K | -15.7K |
| Margin | 3,3% | 2,0% | 5,1% | -1,1% | -0,5% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARKUS S.R.L.”.