MARION EXIM SRL
Revenue
679K
2024
Profit
-189K
2024
Employees
4
2024
Margin
-24,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARION EXIM SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 679K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #12.955 la cifra de afaceri, #67.629 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARION EXIM SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 679K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -24.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #12.955 la cifra de afaceri, #67.629 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -5.7× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMVIVAT S.R.L. | 765K | 4 | Transport |
| DUMITRU NELL-MAR SRL | 844K | 4 | Transport |
| ALROM GLOBAL S.R.L. | 846K | 4 | Transport |
| RAM BAL TRAFIC S.R.L. | 669K | 4 | Transport |
| STRASSEN TECHNIK SRL | 768K | 4 | Transport |
| MUSTANG COOL SRL | 770K | 4 | Transport |
| TRANSVIL S.R.L. | 767K | 4 | Transport |
| LKW MARLIN S.R.L. | 771K | 4 | Transport |
| TRANS CR�CIUNEASA SRL | 771K | 4 | Transport |
| DIXIE COMPANY IMPEX SRL | 766K | 4 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -24.5%
- CA / angajat
- 192K
- Scor risc (0–100)
- 62
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 679K
- Profit net
- -189K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 679K | -189K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARION EXIM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARION EXIM SRL(current)
- Revenue
- 679K
- Employees
- 4
- Profit
- -189K
- Rank RO
- #179.283
- ROMVIVAT S.R.L.
- Revenue
- 765K
- Employees
- 4
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #179.757
- DUMITRU NELL-MAR SRL
- Revenue
- 844K
- Employees
- 4
- Profit
- 98.2K
- Rank RO
- #169.817
- ALROM GLOBAL S.R.L.
- Revenue
- 846K
- Employees
- 4
- Profit
- 89.1K
- Rank RO
- #169.566
- RAM BAL TRAFIC S.R.L.
- Revenue
- 669K
- Employees
- 4
- Profit
- -75.7K
- Rank RO
- #194.454
- STRASSEN TECHNIK SRL
- Revenue
- 768K
- Employees
- 4
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #179.357
- MUSTANG COOL SRL
- Revenue
- 770K
- Employees
- 4
- Profit
- -40.1K
- Rank RO
- #179.125
- TRANSVIL S.R.L.
- Revenue
- 767K
- Employees
- 4
- Profit
- -969 lei
- Rank RO
- #179.506
- LKW MARLIN S.R.L.
- Revenue
- 771K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #178.982
- TRANS CR�CIUNEASA SRL
- Revenue
- 771K
- Employees
- 4
- Profit
- 80.7K
- Rank RO
- #178.926
- DIXIE COMPANY IMPEX SRL
- Revenue
- 766K
- Employees
- 4
- Profit
- 60.3K
- Rank RO
- #179.720
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARION EXIM SRL(current) | 679K | 4 | -189K | #179.283 |
| ROMVIVAT S.R.L. | 765K | 4 | 256K | #179.757 |
| DUMITRU NELL-MAR SRL | 844K | 4 | 98.2K | #169.817 |
| ALROM GLOBAL S.R.L. | 846K | 4 | 89.1K | #169.566 |
| RAM BAL TRAFIC S.R.L. | 669K | 4 | -75.7K | #194.454 |
| STRASSEN TECHNIK SRL | 768K | 4 | 115K | #179.357 |
| MUSTANG COOL SRL | 770K | 4 | -40.1K | #179.125 |
| TRANSVIL S.R.L. | 767K | 4 | -969 lei | #179.506 |
| LKW MARLIN S.R.L. | 771K | 4 | 1.4K | #178.982 |
| TRANS CR�CIUNEASA SRL | 771K | 4 | 80.7K | #178.926 |
| DIXIE COMPANY IMPEX SRL | 766K | 4 | 60.3K | #179.720 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARION EXIM SRL(you) | ROMVIVAT S.R.L. | DUMITRU NELL-MAR SRL | ALROM GLOBAL S.R.L. | RAM BAL TRAFIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 679K | 765K | 844K | 846K | 669K |
| Profit | -189K | 256K | 98.2K | 89.1K | -75.7K |
| Margin | -24,5% | 33,4% | 11,6% | 10,5% | -11,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARION EXIM SRL”.