MARINEX CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
801K
2024
Profit
214K
2024
Employees
6
2024
Margin
26,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARINEX CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 801K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.196 la cifra de afaceri, #9.113 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARINEX CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 801K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #13.196 la cifra de afaceri, #9.113 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LASEDA HOUSE SRL | 782K | 6 | Construcții |
| URBANA - CONSTRUCT SEB S.R.L. | 753K | 6 | Construcții |
| ANDY GRAND CONSTRUCT S.R.L. | 800K | 6 | Construcții |
| TUDOREL STROE CONSTRUCT S.R.L. | 805K | 6 | Construcții |
| KARMA SRL | 805K | 6 | Construcții |
| MEGA RESIDENCE SRL | 797K | 6 | Construcții |
| ELTEMIG CONSTRUCT SRL | 805K | 6 | Construcții |
| ATLANTIC BUILDING S.R.L. | 795K | 6 | Construcții |
| ARMANDO SRL | 807K | 6 | Construcții |
| LUMEA LUI NASTI S.R.L. | 808K | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.8%
- CA / angajat
- 133K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 801K
- Profit net
- 214K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 801K | 214K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARINEX CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARINEX CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 801K
- Employees
- 6
- Profit
- 214K
- Rank RO
- #175.048
- LASEDA HOUSE SRL
- Revenue
- 782K
- Employees
- 6
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #177.527
- URBANA - CONSTRUCT SEB S.R.L.
- Revenue
- 753K
- Employees
- 6
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #181.550
- ANDY GRAND CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 800K
- Employees
- 6
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #175.221
- TUDOREL STROE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 805K
- Employees
- 6
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #174.578
- KARMA SRL
- Revenue
- 805K
- Employees
- 6
- Profit
- -70.5K
- Rank RO
- #174.485
- MEGA RESIDENCE SRL
- Revenue
- 797K
- Employees
- 6
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #175.620
- ELTEMIG CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 805K
- Employees
- 6
- Profit
- -240K
- Rank RO
- #174.474
- ATLANTIC BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 795K
- Employees
- 6
- Profit
- -26.4K
- Rank RO
- #175.782
- ARMANDO SRL
- Revenue
- 807K
- Employees
- 6
- Profit
- -178K
- Rank RO
- #174.283
- LUMEA LUI NASTI S.R.L.
- Revenue
- 808K
- Employees
- 6
- Profit
- -79.9K
- Rank RO
- #174.080
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARINEX CONSTRUCT S.R.L.(current) | 801K | 6 | 214K | #175.048 |
| LASEDA HOUSE SRL | 782K | 6 | -1.1M | #177.527 |
| URBANA - CONSTRUCT SEB S.R.L. | 753K | 6 | 142K | #181.550 |
| ANDY GRAND CONSTRUCT S.R.L. | 800K | 6 | 276K | #175.221 |
| TUDOREL STROE CONSTRUCT S.R.L. | 805K | 6 | 119K | #174.578 |
| KARMA SRL | 805K | 6 | -70.5K | #174.485 |
| MEGA RESIDENCE SRL | 797K | 6 | 313K | #175.620 |
| ELTEMIG CONSTRUCT SRL | 805K | 6 | -240K | #174.474 |
| ATLANTIC BUILDING S.R.L. | 795K | 6 | -26.4K | #175.782 |
| ARMANDO SRL | 807K | 6 | -178K | #174.283 |
| LUMEA LUI NASTI S.R.L. | 808K | 6 | -79.9K | #174.080 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARINEX CONSTRUCT S.R.L.(you) | LASEDA HOUSE SRL | URBANA - CONSTRUCT SEB S.R.L. | ANDY GRAND CONSTRUCT S.R.L. | TUDOREL STROE CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 801K | 782K | 753K | 800K | 805K |
| Profit | 214K | -1.1M | 142K | 276K | 119K |
| Margin | 26,8% | -141,3% | 18,9% | 34,5% | 14,7% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARINEX CONSTRUCT S.R.L.”.