Revenue

297K

2024

Profit

146K

2024

Employees

1

2024

Margin

49,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MARINE BUILDING SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 297K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.975 la cifra de afaceri, #1.913 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MARINE BUILDING SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 297K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #3.975 la cifra de afaceri, #1.913 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.975 din 8.990 companii

Top 44.2%

Vezi clasamentul

După profit

#1.913 din 8.990 companii

Top 21.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri297K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit49.2% vs medie industrie 5.8%

Compania este 8.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONFECT ADA-ART S.R.L.301K1Fabricare
CALIHAR CONSTRUCT SRL305K1Fabricare
SILVEXPERT MONTEUR S.R.L.285K1Fabricare
TEBA TERMDENI S.R.L.282K1Fabricare
FELGYONI S.R.L.314K1Fabricare
INVICTUS TRACIA MANAGEMENT S.R.L.279K1Fabricare
LUCDEMON WELDING S.R.L.278K1Fabricare
URBAN SHADOWS KLAN S.R.L.319K1Fabricare
TEO EVI MET S.R.L.327K1Fabricare
NEG SUDMETAL S.R.L.269K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
49.2%
CA / angajat
297K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 34%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    297K
    Profit net
    146K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MARINE BUILDING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMARINE BUILDING SRL(you)CONFECT ADA-ART S.R.L.CALIHAR CONSTRUCT SRLSILVEXPERT MONTEUR S.R.L.TEBA TERMDENI S.R.L.
Revenue
297K
301K
305K
285K
282K
Profit
146K
13.7K
15.8K
5.2K
18.1K
Margin
49,2%
4,6%
5,2%
1,8%
6,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MARINE BUILDING SRL”.