MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L.
Revenue
1.6M
2024
Profit
916K
2024
Employees
8
2024
Margin
56,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.523 la cifra de afaceri, #2.946 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.523 la cifra de afaceri, #2.946 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NITON CONSTRUCT S.R.L. | 1.6M | 8 | Construcții |
| MIRALEX INSTAL COM S.R.L. | 1.6M | 8 | Construcții |
| ARCOBET SRL | 1.6M | 7 | Construcții |
| EVAZIAN CONSTRUCT S.R.L. | 1.6M | 8 | Construcții |
| TOBYBENN CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | Construcții |
| DENNIS TIMY S.R.L. | 1.6M | 8 | Construcții |
| DECOVEX PLUS SRL | 1.6M | 8 | Construcții |
| MEZSO TRANS SRL | 1.6M | 8 | Construcții |
| MELIOR SRL | 1.9M | 8 | Construcții |
| TEHNOCONSTRUCT & DESIGN NEAMT S.R.L. | 1.6M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 56.5%
- CA / angajat
- 202K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 916K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 916K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 916K
- Rank RO
- #111.089
- NITON CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- -574K
- Rank RO
- #112.508
- MIRALEX INSTAL COM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- -350K
- Rank RO
- #113.668
- ARCOBET SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 86.2K
- Rank RO
- #111.002
- EVAZIAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 11.7K
- Rank RO
- #111.157
- TOBYBENN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -5.4K
- Rank RO
- #122.119
- DENNIS TIMY S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 541K
- Rank RO
- #111.380
- DECOVEX PLUS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #111.513
- MEZSO TRANS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #111.549
- MELIOR SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 8
- Profit
- -181K
- Rank RO
- #100.174
- TEHNOCONSTRUCT & DESIGN NEAMT S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 661K
- Rank RO
- #110.213
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L.(current) | 1.6M | 8 | 916K | #111.089 |
| NITON CONSTRUCT S.R.L. | 1.6M | 8 | -574K | #112.508 |
| MIRALEX INSTAL COM S.R.L. | 1.6M | 8 | -350K | #113.668 |
| ARCOBET SRL | 1.6M | 7 | 86.2K | #111.002 |
| EVAZIAN CONSTRUCT S.R.L. | 1.6M | 8 | 11.7K | #111.157 |
| TOBYBENN CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | -5.4K | #122.119 |
| DENNIS TIMY S.R.L. | 1.6M | 8 | 541K | #111.380 |
| DECOVEX PLUS SRL | 1.6M | 8 | 46.9K | #111.513 |
| MEZSO TRANS SRL | 1.6M | 8 | 42.2K | #111.549 |
| MELIOR SRL | 1.9M | 8 | -181K | #100.174 |
| TEHNOCONSTRUCT & DESIGN NEAMT S.R.L. | 1.6M | 8 | 661K | #110.213 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L.(you) | NITON CONSTRUCT S.R.L. | MIRALEX INSTAL COM S.R.L. | ARCOBET SRL | EVAZIAN CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.6M | 1.6M | 1.6M | 1.6M |
| Profit | 916K | -574K | -350K | 86.2K | 11.7K |
| Margin | 56,5% | -36,1% | -22,3% | 5,3% | 0,7% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARILEN CONSTRUCT VILUC S.R.L.”.