MARICANUT SRL
Revenue
60.5K
2024
Profit
7K
2024
Employees
—
2024
Margin
11,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARICANUT SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 60.5K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.199 la cifra de afaceri, #1.461 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARICANUT SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 60.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.199 la cifra de afaceri, #1.461 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROSOCAL S.R.L. | 57.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CLAY PLAY SRL | 64.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STONEWARE STUDIO S.R.L. | 66.3K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ARAGON CIM SRL | 60.6K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STEFYCAS IMPEX S.R.L. | 52.4K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DTG MODEL�RI S.R.L. | 60.2K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EMONEX COMIMPEX S.R.L. | 60.8K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GOGA COM PROD EXP S.R.L. | 70K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| VLASO STONE S.R.L. | 61K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ROMSTOR BETON SRL | 59.7K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.6%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 61%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 60.5K
- Profit net
- 7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60.5K | 7K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARICANUT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARICANUT SRL(current)
- Revenue
- 60.5K
- Employees
- 0
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #549.198
- ROSOCAL S.R.L.
- Revenue
- 57.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #554.550
- CLAY PLAY SRL
- Revenue
- 64.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.1K
- Rank RO
- #542.449
- STONEWARE STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 66.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.3K
- Rank RO
- #539.324
- ARAGON CIM SRL
- Revenue
- 60.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -63.5K
- Rank RO
- #548.923
- STEFYCAS IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 52.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.3K
- Rank RO
- #563.416
- DTG MODEL�RI S.R.L.
- Revenue
- 60.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -18.9K
- Rank RO
- #549.687
- EMONEX COMIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 60.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.9K
- Rank RO
- #548.588
- GOGA COM PROD EXP S.R.L.
- Revenue
- 70K
- Employees
- 1
- Profit
- 37.8K
- Rank RO
- #533.546
- VLASO STONE S.R.L.
- Revenue
- 61K
- Employees
- 1
- Profit
- -347 lei
- Rank RO
- #548.283
- ROMSTOR BETON SRL
- Revenue
- 59.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -160K
- Rank RO
- #550.890
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARICANUT SRL(current) | 60.5K | 0 | 7K | #549.198 |
| ROSOCAL S.R.L. | 57.5K | 1 | -3.1K | #554.550 |
| CLAY PLAY SRL | 64.5K | 1 | 20.1K | #542.449 |
| STONEWARE STUDIO S.R.L. | 66.3K | 1 | 30.3K | #539.324 |
| ARAGON CIM SRL | 60.6K | 1 | -63.5K | #548.923 |
| STEFYCAS IMPEX S.R.L. | 52.4K | 1 | 23.3K | #563.416 |
| DTG MODEL�RI S.R.L. | 60.2K | 1 | -18.9K | #549.687 |
| EMONEX COMIMPEX S.R.L. | 60.8K | 1 | -12.9K | #548.588 |
| GOGA COM PROD EXP S.R.L. | 70K | 1 | 37.8K | #533.546 |
| VLASO STONE S.R.L. | 61K | 1 | -347 lei | #548.283 |
| ROMSTOR BETON SRL | 59.7K | 1 | -160K | #550.890 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARICANUT SRL(you) | ROSOCAL S.R.L. | CLAY PLAY SRL | STONEWARE STUDIO S.R.L. | ARAGON CIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 60.5K | 57.5K | 64.5K | 66.3K | 60.6K |
| Profit | 7K | -3.1K | 20.1K | 30.3K | -63.5K |
| Margin | 11,6% | -5,3% | 31,1% | 45,7% | -104,7% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARICANUT SRL”.