MARIBELA CONS SRL
Revenue
87.9M
2024
Profit
5.7M
2024
Employees
19
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARIBELA CONS SRL este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 87.9M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #74 la cifra de afaceri, #100 la profit, #667 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARIBELA CONS SRL este o companie mare din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 87.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #74 la cifra de afaceri, #100 la profit, #667 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 28.9× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRISTMIH SRL | 85.2M | 21 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GAGEA SRL | 75.2M | 19 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| B�LANA EXPRES SRL | 79M | 17 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SANCOS SRL | 77.3M | 21 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COPDAT IMPEX S.R.L. | 92.8M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ROVEKA FARM IMPEX S.R.L. | 66.9M | 19 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EUROFARM IMF SRL | 65.5M | 19 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VERES AGRO PROD COM S.R.L. | 93.4M | 26 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MOLDOVA �IG�NA�I S.A. | 66.1M | 17 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROVA PORK FARM S.R.L. | 62.5M | 21 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 4.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 87.9M
- Profit net
- 5.7M
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 87.9M | 5.7M | 19 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARIBELA CONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARIBELA CONS SRL(current)
- Revenue
- 87.9M
- Employees
- 19
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #3.576
- CRISTMIH SRL
- Revenue
- 85.2M
- Employees
- 21
- Profit
- -2.6M
- Rank RO
- #3.761
- GAGEA SRL
- Revenue
- 75.2M
- Employees
- 19
- Profit
- -1.7M
- Rank RO
- #4.237
- B�LANA EXPRES SRL
- Revenue
- 79M
- Employees
- 17
- Profit
- 38.2K
- Rank RO
- #4.047
- SANCOS SRL
- Revenue
- 77.3M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #4.144
- COPDAT IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 92.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #3.480
- ROVEKA FARM IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 66.9M
- Employees
- 19
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #4.753
- EUROFARM IMF SRL
- Revenue
- 65.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #4.845
- VERES AGRO PROD COM S.R.L.
- Revenue
- 93.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 15M
- Rank RO
- #3.454
- MOLDOVA �IG�NA�I S.A.
- Revenue
- 66.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 5.9M
- Rank RO
- #4.799
- AGROVA PORK FARM S.R.L.
- Revenue
- 62.5M
- Employees
- 21
- Profit
- -4.4M
- Rank RO
- #5.092
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARIBELA CONS SRL(current) | 87.9M | 19 | 5.7M | #3.576 |
| CRISTMIH SRL | 85.2M | 21 | -2.6M | #3.761 |
| GAGEA SRL | 75.2M | 19 | -1.7M | #4.237 |
| B�LANA EXPRES SRL | 79M | 17 | 38.2K | #4.047 |
| SANCOS SRL | 77.3M | 21 | 1.9M | #4.144 |
| COPDAT IMPEX S.R.L. | 92.8M | 15 | 5M | #3.480 |
| ROVEKA FARM IMPEX S.R.L. | 66.9M | 19 | 3.7M | #4.753 |
| EUROFARM IMF SRL | 65.5M | 19 | 1.2M | #4.845 |
| VERES AGRO PROD COM S.R.L. | 93.4M | 26 | 15M | #3.454 |
| MOLDOVA �IG�NA�I S.A. | 66.1M | 17 | 5.9M | #4.799 |
| AGROVA PORK FARM S.R.L. | 62.5M | 21 | -4.4M | #5.092 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARIBELA CONS SRL(you) | CRISTMIH SRL | GAGEA SRL | B�LANA EXPRES SRL | SANCOS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 87.9M | 85.2M | 75.2M | 79M | 77.3M |
| Profit | 5.7M | -2.6M | -1.7M | 38.2K | 1.9M |
| Margin | 6,3% | -3,1% | -2,2% | 0,0% | 2,5% |
| Employees | 19 | 21 | 19 | 17 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARIBELA CONS SRL”.