MARIAL HOMES S.R.L.
Revenue
163K
2024
Profit
-51.5K
2024
Employees
3
2024
Margin
-31,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARIAL HOMES S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #26.721 la cifra de afaceri, #48.401 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARIAL HOMES S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -31.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #26.721 la cifra de afaceri, #48.401 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -3.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WOOD STONE DESIGN S.R.L. | 165K | 3 | Construcții |
| SOARE CONSTRUCT LINE S.R.L. | 174K | 3 | Construcții |
| 3DX PRINT AND BUILD S.R.L. | 152K | 3 | Construcții |
| DHR PROMO & CONSULTING SRL | 176K | 3 | Construcții |
| CRISTRUCT SERV SRL | 150K | 3 | Construcții |
| MONOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. | 147K | 3 | Construcții |
| GMC BUSINESS ACT S.R.L. | 181K | 3 | Construcții |
| BADEA DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 146K | 3 | Construcții |
| CRISTRUCT APISERV S.R.L. | 183K | 3 | Construcții |
| MD DINAMIC CONSTRUCT SRL | 185K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -31.6%
- CA / angajat
- 54.3K
- Scor risc (0–100)
- 66
- Percentil piață (CA)
- Top 47%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 163K
- Profit net
- -51.5K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 163K | -51.5K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARIAL HOMES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARIAL HOMES S.R.L.(current)
- Revenue
- 163K
- Employees
- 3
- Profit
- -51.5K
- Rank RO
- #420.695
- WOOD STONE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 165K
- Employees
- 3
- Profit
- -39.8K
- Rank RO
- #419.156
- SOARE CONSTRUCT LINE S.R.L.
- Revenue
- 174K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #410.431
- 3DX PRINT AND BUILD S.R.L.
- Revenue
- 152K
- Employees
- 3
- Profit
- -367K
- Rank RO
- #431.513
- DHR PROMO & CONSULTING SRL
- Revenue
- 176K
- Employees
- 3
- Profit
- -147K
- Rank RO
- #408.192
- CRISTRUCT SERV SRL
- Revenue
- 150K
- Employees
- 3
- Profit
- -28.9K
- Rank RO
- #433.322
- MONOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 147K
- Employees
- 3
- Profit
- -145K
- Rank RO
- #437.015
- GMC BUSINESS ACT S.R.L.
- Revenue
- 181K
- Employees
- 3
- Profit
- -98K
- Rank RO
- #403.567
- BADEA DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 146K
- Employees
- 3
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #437.564
- CRISTRUCT APISERV S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 3
- Profit
- -1.6K
- Rank RO
- #402.129
- MD DINAMIC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 185K
- Employees
- 3
- Profit
- -678K
- Rank RO
- #400.618
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARIAL HOMES S.R.L.(current) | 163K | 3 | -51.5K | #420.695 |
| WOOD STONE DESIGN S.R.L. | 165K | 3 | -39.8K | #419.156 |
| SOARE CONSTRUCT LINE S.R.L. | 174K | 3 | 6.6K | #410.431 |
| 3DX PRINT AND BUILD S.R.L. | 152K | 3 | -367K | #431.513 |
| DHR PROMO & CONSULTING SRL | 176K | 3 | -147K | #408.192 |
| CRISTRUCT SERV SRL | 150K | 3 | -28.9K | #433.322 |
| MONOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. | 147K | 3 | -145K | #437.015 |
| GMC BUSINESS ACT S.R.L. | 181K | 3 | -98K | #403.567 |
| BADEA DESIGN CONSTRUCT S.R.L. | 146K | 3 | 27.1K | #437.564 |
| CRISTRUCT APISERV S.R.L. | 183K | 3 | -1.6K | #402.129 |
| MD DINAMIC CONSTRUCT SRL | 185K | 3 | -678K | #400.618 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARIAL HOMES S.R.L.(you) | WOOD STONE DESIGN S.R.L. | SOARE CONSTRUCT LINE S.R.L. | 3DX PRINT AND BUILD S.R.L. | DHR PROMO & CONSULTING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 163K | 165K | 174K | 152K | 176K |
| Profit | -51.5K | -39.8K | 6.6K | -367K | -147K |
| Margin | -31,6% | -24,2% | 3,8% | -241,7% | -83,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARIAL HOMES S.R.L.”.