MARI MARTRANS S.R.L.
Revenue
1.2M
2024
Profit
319K
2024
Employees
1
2024
Margin
26,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARI MARTRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #9.593 la cifra de afaceri, #3.395 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARI MARTRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #9.593 la cifra de afaceri, #3.395 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.2× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YANIS CARGO SPEDITION S.R.L. | 1.2M | 1 | Transport |
| VASI INVEST EXPLORER SRL | 1.2M | 1 | Transport |
| CONSTANTIN TRANS MIO SRL | 1.3M | 1 | Transport |
| LIDIA-TRANS SRL | 1.1M | 1 | Transport |
| RICARDO & ANA INEDIT S.R.L. | 1.1M | 1 | Transport |
| TOTAL TRUCK & PARTS SRL | 1.4M | 1 | Transport |
| SEBASTIAN �I ANCA TRANSPORT SRL | 1.4M | 1 | Transport |
| UNIVERSAL TRANSPORT 2007 SRL | 1.1M | 1 | Transport |
| DAVID SPEED EXPORT SRL | 1.1M | 1 | Transport |
| SEBA INTERTRANS S.R.L. | 1.2M | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.4%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 319K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 319K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARI MARTRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARI MARTRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #135.254
- YANIS CARGO SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 66.9K
- Rank RO
- #134.654
- VASI INVEST EXPLORER SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #138.759
- CONSTANTIN TRANS MIO SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #129.254
- LIDIA-TRANS SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 912K
- Rank RO
- #141.722
- RICARDO & ANA INEDIT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #145.082
- TOTAL TRUCK & PARTS SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 8.7K
- Rank RO
- #125.190
- SEBASTIAN �I ANCA TRANSPORT SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #124.250
- UNIVERSAL TRANSPORT 2007 SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #148.094
- DAVID SPEED EXPORT SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 76.2K
- Rank RO
- #148.133
- SEBA INTERTRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 77.4K
- Rank RO
- #135.311
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARI MARTRANS S.R.L.(current) | 1.2M | 1 | 319K | #135.254 |
| YANIS CARGO SPEDITION S.R.L. | 1.2M | 1 | 66.9K | #134.654 |
| VASI INVEST EXPLORER SRL | 1.2M | 1 | 2K | #138.759 |
| CONSTANTIN TRANS MIO SRL | 1.3M | 1 | 135K | #129.254 |
| LIDIA-TRANS SRL | 1.1M | 1 | 912K | #141.722 |
| RICARDO & ANA INEDIT S.R.L. | 1.1M | 1 | 105K | #145.082 |
| TOTAL TRUCK & PARTS SRL | 1.4M | 1 | 8.7K | #125.190 |
| SEBASTIAN �I ANCA TRANSPORT SRL | 1.4M | 1 | 165K | #124.250 |
| UNIVERSAL TRANSPORT 2007 SRL | 1.1M | 1 | 4.9K | #148.094 |
| DAVID SPEED EXPORT SRL | 1.1M | 1 | 76.2K | #148.133 |
| SEBA INTERTRANS S.R.L. | 1.2M | 1 | 77.4K | #135.311 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARI MARTRANS S.R.L.(you) | YANIS CARGO SPEDITION S.R.L. | VASI INVEST EXPLORER SRL | CONSTANTIN TRANS MIO SRL | LIDIA-TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.3M | 1.1M |
| Profit | 319K | 66.9K | 2K | 135K | 912K |
| Margin | 26,4% | 5,5% | 0,2% | 10,5% | 81,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARI MARTRANS S.R.L.”.