MARELCO SRL
Revenue
3.9M
2024
Profit
370K
2024
Employees
10
2024
Margin
9,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARELCO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.188 la cifra de afaceri, #8.626 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARELCO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.188 la cifra de afaceri, #8.626 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HANNA INSTRUMENTS SERVICE SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| ZELDA PROJECTS SRL | 4M | 9 | Comerț en-gros |
| GIMOKA S.R.L. | 4M | 9 | Comerț en-gros |
| ICETRANS UTIL SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| XCAV8 DEPO CHS S.R.L. | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| PICANT SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| DIABLO COM SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| ACCESORIA SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| STOICA SERVICE SRL | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
| ALKRIERIKA DISTRIBUTION S.R.L. | 3.9M | 10 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.5%
- CA / angajat
- 391K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.9M
- Profit net
- 370K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.9M | 370K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARELCO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARELCO SRL(current)
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #56.088
- HANNA INSTRUMENTS SERVICE SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #56.049
- ZELDA PROJECTS SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- -365K
- Rank RO
- #55.457
- GIMOKA S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 540K
- Rank RO
- #55.350
- ICETRANS UTIL SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #56.087
- XCAV8 DEPO CHS S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 18.4K
- Rank RO
- #55.898
- PICANT SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 889K
- Rank RO
- #55.872
- DIABLO COM SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #55.848
- ACCESORIA SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #56.361
- STOICA SERVICE SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #55.807
- ALKRIERIKA DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 6.9K
- Rank RO
- #55.776
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARELCO SRL(current) | 3.9M | 10 | 370K | #56.088 |
| HANNA INSTRUMENTS SERVICE SRL | 3.9M | 10 | 151K | #56.049 |
| ZELDA PROJECTS SRL | 4M | 9 | -365K | #55.457 |
| GIMOKA S.R.L. | 4M | 9 | 540K | #55.350 |
| ICETRANS UTIL SRL | 3.9M | 10 | 288K | #56.087 |
| XCAV8 DEPO CHS S.R.L. | 3.9M | 10 | 18.4K | #55.898 |
| PICANT SRL | 3.9M | 10 | 889K | #55.872 |
| DIABLO COM SRL | 3.9M | 10 | 9.4K | #55.848 |
| ACCESORIA SRL | 3.9M | 10 | 171K | #56.361 |
| STOICA SERVICE SRL | 3.9M | 10 | 162K | #55.807 |
| ALKRIERIKA DISTRIBUTION S.R.L. | 3.9M | 10 | 6.9K | #55.776 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARELCO SRL(you) | HANNA INSTRUMENTS SERVICE SRL | ZELDA PROJECTS SRL | GIMOKA S.R.L. | ICETRANS UTIL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.9M | 3.9M | 4M | 4M | 3.9M |
| Profit | 370K | 151K | -365K | 540K | 288K |
| Margin | 9,5% | 3,9% | -9,2% | 13,6% | 7,3% |
| Employees | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARELCO SRL”.