MARCONS SA
Revenue
4.2M
2024
Profit
971K
2024
Employees
15
2024
Margin
23,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARCONS SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #1.280 la cifra de afaceri, #1.384 la profit, #265 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARCONS SA este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #1.280 la cifra de afaceri, #1.384 la profit, #265 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 11.4× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CENTRAL PARK S.A. | 4.2M | 15 | Imobiliare |
| ESOP CONSULTING SRL | 4.2M | 15 | Imobiliare |
| KARL ARTHUR GROUP S.R.L. | 4.3M | 15 | Imobiliare |
| DECOMAR SA | 4.2M | 16 | Imobiliare |
| INSTANT GROUP SRL | 4.2M | 16 | Imobiliare |
| PROFILE BUSINESS CONSULTING SRL | 4.2M | 14 | Imobiliare |
| REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE" CURTICI - ARAD RA | 4.1M | 16 | Imobiliare |
| SERICO SA | 4.1M | 16 | Imobiliare |
| B.D. LEMNTECH MANAGEMENT S.R.L. | 4.7M | 15 | Imobiliare |
| DAIM IMOBILIARA SRL | 4M | 14 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.2%
- CA / angajat
- 279K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- 971K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | 971K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARCONS SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARCONS SA(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 971K
- Rank RO
- #53.143
- CENTRAL PARK S.A.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 912K
- Rank RO
- #53.311
- ESOP CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #53.386
- KARL ARTHUR GROUP S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 15
- Profit
- -780K
- Rank RO
- #51.932
- DECOMAR SA
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 750K
- Rank RO
- #53.261
- INSTANT GROUP SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #53.402
- PROFILE BUSINESS CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 861K
- Rank RO
- #52.959
- REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE" CURTICI - ARAD RA
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #53.557
- SERICO SA
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #53.720
- B.D. LEMNTECH MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #48.161
- DAIM IMOBILIARA SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 14
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #55.478
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARCONS SA(current) | 4.2M | 15 | 971K | #53.143 |
| CENTRAL PARK S.A. | 4.2M | 15 | 912K | #53.311 |
| ESOP CONSULTING SRL | 4.2M | 15 | 1.1M | #53.386 |
| KARL ARTHUR GROUP S.R.L. | 4.3M | 15 | -780K | #51.932 |
| DECOMAR SA | 4.2M | 16 | 750K | #53.261 |
| INSTANT GROUP SRL | 4.2M | 16 | 440K | #53.402 |
| PROFILE BUSINESS CONSULTING SRL | 4.2M | 14 | 861K | #52.959 |
| REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE" CURTICI - ARAD RA | 4.1M | 16 | 738K | #53.557 |
| SERICO SA | 4.1M | 16 | 333K | #53.720 |
| B.D. LEMNTECH MANAGEMENT S.R.L. | 4.7M | 15 | 238K | #48.161 |
| DAIM IMOBILIARA SRL | 4M | 14 | 174K | #55.478 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARCONS SA(you) | CENTRAL PARK S.A. | ESOP CONSULTING SRL | KARL ARTHUR GROUP S.R.L. | DECOMAR SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 4.2M | 4.2M | 4.3M | 4.2M |
| Profit | 971K | 912K | 1.1M | -780K | 750K |
| Margin | 23,2% | 21,9% | 27,3% | -18,1% | 18,0% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 15 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARCONS SA”.