MARCEA FOOD S.R.L.
Revenue
2.5M
2024
Profit
304K
2024
Employees
6
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARCEA FOOD S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.698 la cifra de afaceri, #2.215 la profit, #4.519 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARCEA FOOD S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.698 la cifra de afaceri, #2.215 la profit, #4.519 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| A46 AVENUE S.R.L. | 2.2M | 6 | Alimentație și servicii |
| BOSS AUTO SRL | 2.5M | 6 | Alimentație și servicii |
| KATERING EVENT S.R.L. | 2.5M | 6 | Alimentație și servicii |
| RARE GARDEN S.R.L. | 2.6M | 6 | Alimentație și servicii |
| VIRALEX COMPLEX FOOD S.R.L. | 2.6M | 6 | Alimentație și servicii |
| GANINAVA SRL | 2.5M | 6 | Alimentație și servicii |
| KVT DEGUSTO SRL | 2.6M | 6 | Alimentație și servicii |
| INDUSTRIAL PROTEST S.R.L. | 2.6M | 6 | Alimentație și servicii |
| J.V.L. FAMILY ENTERTAINMENT S.R.L. | 2.6M | 6 | Alimentație și servicii |
| ANASTASIA RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 6 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 421K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.5M
- Profit net
- 304K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.5M | 304K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARCEA FOOD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARCEA FOOD S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #77.835
- A46 AVENUE S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 587K
- Rank RO
- #87.958
- BOSS AUTO SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #77.707
- KATERING EVENT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 571K
- Rank RO
- #78.269
- RARE GARDEN S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #77.266
- VIRALEX COMPLEX FOOD S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 851K
- Rank RO
- #77.125
- GANINAVA SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #78.809
- KVT DEGUSTO SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 330K
- Rank RO
- #76.907
- INDUSTRIAL PROTEST S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 928K
- Rank RO
- #76.905
- J.V.L. FAMILY ENTERTAINMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #76.860
- ANASTASIA RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 35.9K
- Rank RO
- #79.084
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARCEA FOOD S.R.L.(current) | 2.5M | 6 | 304K | #77.835 |
| A46 AVENUE S.R.L. | 2.2M | 6 | 587K | #87.958 |
| BOSS AUTO SRL | 2.5M | 6 | 415K | #77.707 |
| KATERING EVENT S.R.L. | 2.5M | 6 | 571K | #78.269 |
| RARE GARDEN S.R.L. | 2.6M | 6 | 381K | #77.266 |
| VIRALEX COMPLEX FOOD S.R.L. | 2.6M | 6 | 851K | #77.125 |
| GANINAVA SRL | 2.5M | 6 | 381K | #78.809 |
| KVT DEGUSTO SRL | 2.6M | 6 | 330K | #76.907 |
| INDUSTRIAL PROTEST S.R.L. | 2.6M | 6 | 928K | #76.905 |
| J.V.L. FAMILY ENTERTAINMENT S.R.L. | 2.6M | 6 | 186K | #76.860 |
| ANASTASIA RESIDENCE CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 6 | 35.9K | #79.084 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARCEA FOOD S.R.L.(you) | A46 AVENUE S.R.L. | BOSS AUTO SRL | KATERING EVENT S.R.L. | RARE GARDEN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.5M | 2.2M | 2.5M | 2.5M | 2.6M |
| Profit | 304K | 587K | 415K | 571K | 381K |
| Margin | 12,0% | 26,4% | 16,4% | 22,8% | 14,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARCEA FOOD S.R.L.”.