MARC EVEREST SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
664K
2024
Employees
10
2024
Margin
23,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARC EVEREST SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.349 la cifra de afaceri, #1.063 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARC EVEREST SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #2.349 la cifra de afaceri, #1.063 la profit, #2.755 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOEMA SRL | 2.9M | 11 | Alimentație și servicii |
| BER�RIA NENEA IANCU SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| TOMEK DONER KEBAB SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| QUICK SERVICE SHOP SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| GR-EAT FOOD SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| ALI-BEST SERV S.R.L. | 2.8M | 10 | Alimentație și servicii |
| ENJOY SUSHI TEAM S.R.L. | 2.8M | 10 | Alimentație și servicii |
| DAYTONA BEACH SRL | 2.8M | 10 | Alimentație și servicii |
| ECOTRIP SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
| TRADITIONAL NICOM SRL | 2.9M | 10 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.2%
- CA / angajat
- 287K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 664K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 664K | 10 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARC EVEREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARC EVEREST SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #70.854
- BOEMA SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 79.9K
- Rank RO
- #70.118
- BER�RIA NENEA IANCU SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #70.742
- TOMEK DONER KEBAB SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 527K
- Rank RO
- #70.720
- QUICK SERVICE SHOP SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -30.6K
- Rank RO
- #70.534
- GR-EAT FOOD SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -503K
- Rank RO
- #70.512
- ALI-BEST SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 57.2K
- Rank RO
- #71.290
- ENJOY SUSHI TEAM S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #71.363
- DAYTONA BEACH SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #71.650
- ECOTRIP SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- -116K
- Rank RO
- #69.918
- TRADITIONAL NICOM SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 465K
- Rank RO
- #69.774
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARC EVEREST SRL(current) | 2.9M | 10 | 664K | #70.854 |
| BOEMA SRL | 2.9M | 11 | 79.9K | #70.118 |
| BER�RIA NENEA IANCU SRL | 2.9M | 10 | 292K | #70.742 |
| TOMEK DONER KEBAB SRL | 2.9M | 10 | 527K | #70.720 |
| QUICK SERVICE SHOP SRL | 2.9M | 10 | -30.6K | #70.534 |
| GR-EAT FOOD SRL | 2.9M | 10 | -503K | #70.512 |
| ALI-BEST SERV S.R.L. | 2.8M | 10 | 57.2K | #71.290 |
| ENJOY SUSHI TEAM S.R.L. | 2.8M | 10 | 12.5K | #71.363 |
| DAYTONA BEACH SRL | 2.8M | 10 | 234K | #71.650 |
| ECOTRIP SRL | 2.9M | 10 | -116K | #69.918 |
| TRADITIONAL NICOM SRL | 2.9M | 10 | 465K | #69.774 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARC EVEREST SRL(you) | BOEMA SRL | BER�RIA NENEA IANCU SRL | TOMEK DONER KEBAB SRL | QUICK SERVICE SHOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 2.9M | 2.9M | 2.9M | 2.9M |
| Profit | 664K | 79.9K | 292K | 527K | -30.6K |
| Margin | 23,2% | 2,7% | 10,2% | 18,3% | -1,1% |
| Employees | 10 | 11 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARC EVEREST SRL”.