MARAND PREMIUM S.R.L.
Revenue
1.4M
2024
Profit
-242K
2024
Employees
38
2024
Margin
-14,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARAND PREMIUM S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #702 la cifra de afaceri, #5.437 la profit, #293 la număr angajați din 5.699 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARAND PREMIUM S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -14.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #702 la cifra de afaceri, #5.437 la profit, #293 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este -4.6× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROSOFT SYNERGY S.R.L. | 1.7M | 39 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PATRISIA ALX TEXTIL SRL | 1.6M | 36 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MIHALEX TEXTIL S.R.L. | 1.8M | 37 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| NEW FEXMAYA S.R.L. | 1.7M | 30 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CONFECTII MADE BY ANGELS S.R.L. | 1.7M | 34 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| L.T.A. DUMCO 06 SRL | 1.7M | 34 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| KIMO TEXTILE S.R.L. | 1.9M | 36 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| COZAMIN IMPEX SRL | 1.8M | 35 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GRACONF IMPEX SRL | 1.7M | 32 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SYKTEX SRL | 1.8M | 33 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -14.5%
- CA / angajat
- 43.8K
- Scor risc (0–100)
- 57
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- -242K
- Angajați
- 38
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | -242K | 38 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARAND PREMIUM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARAND PREMIUM S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 38
- Profit
- -242K
- Rank RO
- #108.953
- AGROSOFT SYNERGY S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 39
- Profit
- -599K
- Rank RO
- #109.415
- PATRISIA ALX TEXTIL SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 36
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #112.045
- MIHALEX TEXTIL S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 37
- Profit
- -284K
- Rank RO
- #103.650
- NEW FEXMAYA S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 30
- Profit
- -447K
- Rank RO
- #107.088
- CONFECTII MADE BY ANGELS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 34
- Profit
- -124K
- Rank RO
- #107.887
- L.T.A. DUMCO 06 SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 34
- Profit
- -367K
- Rank RO
- #105.589
- KIMO TEXTILE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 36
- Profit
- -264K
- Rank RO
- #100.022
- COZAMIN IMPEX SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 35
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #101.766
- GRACONF IMPEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 32
- Profit
- -263K
- Rank RO
- #105.865
- SYKTEX SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 33
- Profit
- -172K
- Rank RO
- #103.102
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARAND PREMIUM S.R.L.(current) | 1.4M | 38 | -242K | #108.953 |
| AGROSOFT SYNERGY S.R.L. | 1.7M | 39 | -599K | #109.415 |
| PATRISIA ALX TEXTIL SRL | 1.6M | 36 | -1M | #112.045 |
| MIHALEX TEXTIL S.R.L. | 1.8M | 37 | -284K | #103.650 |
| NEW FEXMAYA S.R.L. | 1.7M | 30 | -447K | #107.088 |
| CONFECTII MADE BY ANGELS S.R.L. | 1.7M | 34 | -124K | #107.887 |
| L.T.A. DUMCO 06 SRL | 1.7M | 34 | -367K | #105.589 |
| KIMO TEXTILE S.R.L. | 1.9M | 36 | -264K | #100.022 |
| COZAMIN IMPEX SRL | 1.8M | 35 | -1.1M | #101.766 |
| GRACONF IMPEX SRL | 1.7M | 32 | -263K | #105.865 |
| SYKTEX SRL | 1.8M | 33 | -172K | #103.102 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARAND PREMIUM S.R.L.(you) | AGROSOFT SYNERGY S.R.L. | PATRISIA ALX TEXTIL SRL | MIHALEX TEXTIL S.R.L. | NEW FEXMAYA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.7M | 1.6M | 1.8M | 1.7M |
| Profit | -242K | -599K | -1M | -284K | -447K |
| Margin | -14,5% | -36,2% | -64,6% | -15,9% | -26,2% |
| Employees | 38 | 39 | 36 | 37 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARAND PREMIUM S.R.L.”.