MARAM - ARTA S.R.L.
Revenue
44.6K
2024
Profit
379 lei
2024
Employees
1
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MARAM - ARTA S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 44.6K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.084 la cifra de afaceri, #2.450 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MARAM - ARTA S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 44.6K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.084 la cifra de afaceri, #2.450 la profit, #2.031 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BASTUMAD 2019 S.R.L. | 59.3K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| D&I&C SOLUTION SRL | 59.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LISA S.R.L. | 53K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ELI DRESING S.R.L. | 53.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VANIK CONFEX S.R.L. | 52.8K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| FLORKLEID SRL | 52.8K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VEO PROD COM S.R.L. | 52.7K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DARLEN HANDMADE S.R.L. | 52.7K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| DIP TEXTIL 2002 S.R.L. | 53.4K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| "R.CONF" SRL | 52.6K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 53K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 62%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 44.6K
- Profit net
- 379 lei
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 44.6K | 379 lei | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MARAM - ARTA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MARAM - ARTA S.R.L.(current)
- Revenue
- 44.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 379 lei
- Rank RO
- #562.368
- BASTUMAD 2019 S.R.L.
- Revenue
- 59.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #551.530
- D&I&C SOLUTION SRL
- Revenue
- 59.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #550.362
- LISA S.R.L.
- Revenue
- 53K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #562.447
- ELI DRESING S.R.L.
- Revenue
- 53.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -38K
- Rank RO
- #562.231
- VANIK CONFEX S.R.L.
- Revenue
- 52.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -10.7K
- Rank RO
- #562.717
- FLORKLEID SRL
- Revenue
- 52.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -14.6K
- Rank RO
- #562.788
- VEO PROD COM S.R.L.
- Revenue
- 52.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 535 lei
- Rank RO
- #562.944
- DARLEN HANDMADE S.R.L.
- Revenue
- 52.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.1K
- Rank RO
- #562.976
- DIP TEXTIL 2002 S.R.L.
- Revenue
- 53.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 39.3K
- Rank RO
- #561.808
- "R.CONF" SRL
- Revenue
- 52.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #562.985
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MARAM - ARTA S.R.L.(current) | 44.6K | 1 | 379 lei | #562.368 |
| BASTUMAD 2019 S.R.L. | 59.3K | 1 | 2.6K | #551.530 |
| D&I&C SOLUTION SRL | 59.9K | 1 | 7.4K | #550.362 |
| LISA S.R.L. | 53K | 1 | 3.9K | #562.447 |
| ELI DRESING S.R.L. | 53.1K | 1 | -38K | #562.231 |
| VANIK CONFEX S.R.L. | 52.8K | 1 | -10.7K | #562.717 |
| FLORKLEID SRL | 52.8K | 1 | -14.6K | #562.788 |
| VEO PROD COM S.R.L. | 52.7K | 1 | 535 lei | #562.944 |
| DARLEN HANDMADE S.R.L. | 52.7K | 1 | 21.1K | #562.976 |
| DIP TEXTIL 2002 S.R.L. | 53.4K | 1 | 39.3K | #561.808 |
| "R.CONF" SRL | 52.6K | 1 | -1.7K | #562.985 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MARAM - ARTA S.R.L.(you) | BASTUMAD 2019 S.R.L. | D&I&C SOLUTION SRL | LISA S.R.L. | ELI DRESING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 44.6K | 59.3K | 59.9K | 53K | 53.1K |
| Profit | 379 lei | 2.6K | 7.4K | 3.9K | -38K |
| Margin | 0,7% | 4,4% | 12,3% | 7,4% | -71,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MARAM - ARTA S.R.L.”.