MAR AUTOMOTO S.R.L.
Revenue
273K
2024
Profit
31.5K
2024
Employees
3
2024
Margin
11,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAR AUTOMOTO S.R.L. este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 273K lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #3.422 la cifra de afaceri, #4.092 la profit, #1.240 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAR AUTOMOTO S.R.L. este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 273K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Învățământ (România), compania este #3.422 la cifra de afaceri, #4.092 la profit, #1.240 la număr angajați din 14.743 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 272K lei
- Marjă medie
- 16.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Învățământ (CAEN 85) — 2024
Industry size
4B
RON revenue
Total companies
14.743
Total employees
19.787
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUCA & DAVID FULL ONE S.R.L. | 271K | 3 | Învățământ |
| MC TOPAZ SPRINT S.R.L. | 280K | 3 | Învățământ |
| BEST AUTO MOTO VAM S.R.L. | 274K | 3 | Învățământ |
| KOS RED CAR S.R.L. | 274K | 3 | Învățământ |
| LEARNING KIDS SRL | 274K | 3 | Învățământ |
| AUTOLILI DRIVE S.R.L. | 275K | 3 | Învățământ |
| HAIDUC DRIVE S.R.L. | 275K | 3 | Învățământ |
| PODASA-BEAUTY-KIDS S.R.L. | 274K | 3 | Învățământ |
| BANDA 1 SUCCES SIGUR MGA SOCIETATE CU R�SPUNDERE LIMITAT� | 276K | 3 | Învățământ |
| AVIATIA DRIVE LESSONS S.R.L. | 276K | 3 | Învățământ |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 85)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.5%
- CA / angajat
- 91.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 273K
- Profit net
- 31.5K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 273K | 31.5K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAR AUTOMOTO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAR AUTOMOTO S.R.L.(current)
- Revenue
- 273K
- Employees
- 3
- Profit
- 31.5K
- Rank RO
- #328.269
- LUCA & DAVID FULL ONE S.R.L.
- Revenue
- 271K
- Employees
- 3
- Profit
- 53.9K
- Rank RO
- #330.762
- MC TOPAZ SPRINT S.R.L.
- Revenue
- 280K
- Employees
- 3
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #323.495
- BEST AUTO MOTO VAM S.R.L.
- Revenue
- 274K
- Employees
- 3
- Profit
- 264 lei
- Rank RO
- #328.306
- KOS RED CAR S.R.L.
- Revenue
- 274K
- Employees
- 3
- Profit
- -39.5K
- Rank RO
- #328.194
- LEARNING KIDS SRL
- Revenue
- 274K
- Employees
- 3
- Profit
- 3.5K
- Rank RO
- #328.487
- AUTOLILI DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 275K
- Employees
- 3
- Profit
- 51.1K
- Rank RO
- #327.827
- HAIDUC DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 275K
- Employees
- 3
- Profit
- -157 lei
- Rank RO
- #327.648
- PODASA-BEAUTY-KIDS S.R.L.
- Revenue
- 274K
- Employees
- 3
- Profit
- -6.4K
- Rank RO
- #328.916
- BANDA 1 SUCCES SIGUR MGA SOCIETATE CU R�SPUNDERE LIMITAT�
- Revenue
- 276K
- Employees
- 3
- Profit
- 57.2K
- Rank RO
- #327.261
- AVIATIA DRIVE LESSONS S.R.L.
- Revenue
- 276K
- Employees
- 3
- Profit
- -34.7K
- Rank RO
- #327.164
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAR AUTOMOTO S.R.L.(current) | 273K | 3 | 31.5K | #328.269 |
| LUCA & DAVID FULL ONE S.R.L. | 271K | 3 | 53.9K | #330.762 |
| MC TOPAZ SPRINT S.R.L. | 280K | 3 | 7.9K | #323.495 |
| BEST AUTO MOTO VAM S.R.L. | 274K | 3 | 264 lei | #328.306 |
| KOS RED CAR S.R.L. | 274K | 3 | -39.5K | #328.194 |
| LEARNING KIDS SRL | 274K | 3 | 3.5K | #328.487 |
| AUTOLILI DRIVE S.R.L. | 275K | 3 | 51.1K | #327.827 |
| HAIDUC DRIVE S.R.L. | 275K | 3 | -157 lei | #327.648 |
| PODASA-BEAUTY-KIDS S.R.L. | 274K | 3 | -6.4K | #328.916 |
| BANDA 1 SUCCES SIGUR MGA SOCIETATE CU R�SPUNDERE LIMITAT� | 276K | 3 | 57.2K | #327.261 |
| AVIATIA DRIVE LESSONS S.R.L. | 276K | 3 | -34.7K | #327.164 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAR AUTOMOTO S.R.L.(you) | LUCA & DAVID FULL ONE S.R.L. | MC TOPAZ SPRINT S.R.L. | BEST AUTO MOTO VAM S.R.L. | KOS RED CAR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 273K | 271K | 280K | 274K | 274K |
| Profit | 31.5K | 53.9K | 7.9K | 264 lei | -39.5K |
| Margin | 11,5% | 19,9% | 2,8% | 0,1% | -14,4% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAR AUTOMOTO S.R.L.”.