Revenue

1.9M

2024

Profit

500K

2024

Employees

9

2024

Margin

26,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MANU D. VISION SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.517 la cifra de afaceri, #2.947 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MANU D. VISION SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #4.517 la cifra de afaceri, #2.947 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.517 din 39.568 companii

Top 11.4%

Vezi clasamentul

După profit

#2.947 din 39.568 companii

Top 7.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.987 din 39.568 companii

Top 7.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.9M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.3× față de media industriei

Marjă profit26.5% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați9 vs medie industrie 4

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EDAV DESIGN CONSTRUCT SRL1.9M9Construcții
ERE COMIEM SRL1.9M9Construcții
ELECTRIC ECO-INSTAL S.R.L.1.9M9Construcții
SANITERM INSTALATII SRL1.8M9Construcții
BUSINESS CONCEPTS INTERNATIONAL SRL2M9Construcții
ACTIVE EFECT SRL2M9Construcții
ERSA SMART CONSTRUCT S.R.L.1.7M9Construcții
RIGGING FACTORY S.R.L.1.7M9Construcții
CRICOS PROD IMPEX S.R.L.2.1M9Construcții
KRISTAL GIPS S.R.L.1.7M9Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
26.5%
CA / angajat
210K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 11%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.9M
    Profit net
    500K
    Angajați
    9

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MANU D. VISION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMANU D. VISION SRL(you)EDAV DESIGN CONSTRUCT SRLERE COMIEM SRLELECTRIC ECO-INSTAL S.R.L.SANITERM INSTALATII SRL
Revenue
1.9M
1.9M
1.9M
1.9M
1.8M
Profit
500K
622K
690K
412K
26.5K
Margin
26,5%
32,9%
37,1%
21,5%
1,4%
Employees
9
9
9
9
9
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MANU D. VISION SRL”.