Revenue

289K

2024

Profit

180K

2024

Employees

3

2024

Margin

62,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MANKAR BUILDING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 289K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.225 la cifra de afaceri, #10.008 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MANKAR BUILDING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 289K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #21.225 la cifra de afaceri, #10.008 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.225 din 56.726 companii

Top 37.4%

Vezi clasamentul

După profit

#10.008 din 56.726 companii

Top 17.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.996 din 56.726 companii

Top 19.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri289K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit62.2% vs medie industrie 9.8%

Compania este 6.3× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADAB REALINVEST S.R.L.296K3Construcții
NYCOLAS TAN CONSTRUCT S.R.L.297K3Construcții
GIVALOS & CO SRL298K3Construcții
PAVAJ EXPERT ACP S.R.L.280K3Construcții
PYTCARGO AUXILIAR S.R.L.299K3Construcții
MARYMAD ROMCONSTRUCT S.R.L.300K3Construcții
BIC� PAVAJ CONSTRUCT S.R.L.300K3Construcții
DIAXAR INTERCONSTRUCT SRL306K3Construcții
ROXYPAD CORION CONSTRUCT SRL314K3Construcții
BAMI IDEAL S.R.L.317K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
62.2%
CA / angajat
96.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 35%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    289K
    Profit net
    180K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MANKAR BUILDING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMANKAR BUILDING S.R.L.(you)ADAB REALINVEST S.R.L.NYCOLAS TAN CONSTRUCT S.R.L.GIVALOS & CO SRLPAVAJ EXPERT ACP S.R.L.
Revenue
289K
296K
297K
298K
280K
Profit
180K
107K
1.8K
25.4K
121K
Margin
62,2%
36,3%
0,6%
8,5%
43,2%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MANKAR BUILDING S.R.L.”.