MAIO SISTEM SRL
Revenue
3.8M
2024
Profit
1M
2024
Employees
13
2024
Margin
26,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAIO SISTEM SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.105 la cifra de afaceri, #1.586 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAIO SISTEM SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.105 la cifra de afaceri, #1.586 la profit, #3.128 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 7.3× față de media industriei
Compania este 4.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARAMURA SWEETS S.R.L. | 3.8M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CINAR ROM PRESTIGE S.R.L. | 3.7M | 14 | Comerț cu amănuntul |
| SABOTI MEDICINALI.RO SRL | 3.7M | 14 | Comerț cu amănuntul |
| FABRICA PUFOSILA S.R.L. | 3.4M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| MARAMURA DULCIURI S.R.L. | 4M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| COMPLEX LAZ 91 SRL | 3.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| ARNOTA SRL | 3.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| ACTIV PAPET SRL | 3.6M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CASTRASELY COMP S.R.L. | 3.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| TNA SERVICE 2001 SRL | 3.5M | 12 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.7%
- CA / angajat
- 292K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.8M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.8M | 1M | 13 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAIO SISTEM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAIO SISTEM SRL(current)
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #57.473
- MARAMURA SWEETS S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 12
- Profit
- -620K
- Rank RO
- #57.461
- CINAR ROM PRESTIGE S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #58.506
- SABOTI MEDICINALI.RO SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 14
- Profit
- -195K
- Rank RO
- #58.527
- FABRICA PUFOSILA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 37.3K
- Rank RO
- #62.155
- MARAMURA DULCIURI S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 12
- Profit
- 58.3K
- Rank RO
- #55.253
- COMPLEX LAZ 91 SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #57.749
- ARNOTA SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 50.7K
- Rank RO
- #57.779
- ACTIV PAPET SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 94.8K
- Rank RO
- #60.220
- CASTRASELY COMP S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #57.913
- TNA SERVICE 2001 SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #60.463
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAIO SISTEM SRL(current) | 3.8M | 13 | 1M | #57.473 |
| MARAMURA SWEETS S.R.L. | 3.8M | 12 | -620K | #57.461 |
| CINAR ROM PRESTIGE S.R.L. | 3.7M | 14 | 216K | #58.506 |
| SABOTI MEDICINALI.RO SRL | 3.7M | 14 | -195K | #58.527 |
| FABRICA PUFOSILA S.R.L. | 3.4M | 13 | 37.3K | #62.155 |
| MARAMURA DULCIURI S.R.L. | 4M | 12 | 58.3K | #55.253 |
| COMPLEX LAZ 91 SRL | 3.8M | 13 | 190K | #57.749 |
| ARNOTA SRL | 3.8M | 13 | 50.7K | #57.779 |
| ACTIV PAPET SRL | 3.6M | 12 | 94.8K | #60.220 |
| CASTRASELY COMP S.R.L. | 3.8M | 13 | 168K | #57.913 |
| TNA SERVICE 2001 SRL | 3.5M | 12 | 127K | #60.463 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAIO SISTEM SRL(you) | MARAMURA SWEETS S.R.L. | CINAR ROM PRESTIGE S.R.L. | SABOTI MEDICINALI.RO SRL | FABRICA PUFOSILA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.8M | 3.8M | 3.7M | 3.7M | 3.4M |
| Profit | 1M | -620K | 216K | -195K | 37.3K |
| Margin | 26,7% | -16,3% | 5,8% | -5,3% | 1,1% |
| Employees | 13 | 12 | 14 | 14 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAIO SISTEM SRL”.