MAGSAN PRO SRL
Revenue
2.2M
2024
Profit
104K
2024
Employees
6
2024
Margin
4,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAGSAN PRO SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #11.489 la cifra de afaceri, #15.551 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAGSAN PRO SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #11.489 la cifra de afaceri, #15.551 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FC U CLUJ RETAIL S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ESSENZA SHOP SRL | 2.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| NEW CATWALK S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| MARADI COM SRL | 2.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PHARMA BOX SRL | 2.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| METEX COM SA | 2.1M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ISOLDA TEX SRL | 2.1M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SHOP AMFITEATRU OLIMP S.R.L. | 2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CASABIO CU SANATATE S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| BOAZCOMP SRL | 2.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.6%
- CA / angajat
- 376K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 104K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 104K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAGSAN PRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAGSAN PRO SRL(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #86.927
- FC U CLUJ RETAIL S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #87.333
- ESSENZA SHOP SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 6
- Profit
- -154K
- Rank RO
- #85.535
- NEW CATWALK S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 387K
- Rank RO
- #88.832
- MARADI COM SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -124K
- Rank RO
- #89.280
- PHARMA BOX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 55.7K
- Rank RO
- #90.164
- METEX COM SA
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 571K
- Rank RO
- #91.040
- ISOLDA TEX SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 56.6K
- Rank RO
- #92.374
- SHOP AMFITEATRU OLIMP S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 6
- Profit
- 597K
- Rank RO
- #94.946
- CASABIO CU SANATATE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 74.6K
- Rank RO
- #77.598
- BOAZCOMP SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -85.1K
- Rank RO
- #77.214
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAGSAN PRO SRL(current) | 2.2M | 6 | 104K | #86.927 |
| FC U CLUJ RETAIL S.R.L. | 2.2M | 6 | 179K | #87.333 |
| ESSENZA SHOP SRL | 2.3M | 6 | -154K | #85.535 |
| NEW CATWALK S.R.L. | 2.2M | 6 | 387K | #88.832 |
| MARADI COM SRL | 2.2M | 6 | -124K | #89.280 |
| PHARMA BOX SRL | 2.2M | 6 | 55.7K | #90.164 |
| METEX COM SA | 2.1M | 6 | 571K | #91.040 |
| ISOLDA TEX SRL | 2.1M | 6 | 56.6K | #92.374 |
| SHOP AMFITEATRU OLIMP S.R.L. | 2M | 6 | 597K | #94.946 |
| CASABIO CU SANATATE S.R.L. | 2.5M | 6 | 74.6K | #77.598 |
| BOAZCOMP SRL | 2.6M | 6 | -85.1K | #77.214 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAGSAN PRO SRL(you) | FC U CLUJ RETAIL S.R.L. | ESSENZA SHOP SRL | NEW CATWALK S.R.L. | MARADI COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2.2M | 2.3M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | 104K | 179K | -154K | 387K | -124K |
| Margin | 4,6% | 8,0% | -6,7% | 17,6% | -5,7% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAGSAN PRO SRL”.