MAGNUS COGITANDI S.R.L.
Revenue
3.9M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
7
2024
Margin
31,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAGNUS COGITANDI S.R.L. este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #535 la cifra de afaceri, #212 la profit, #1.136 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAGNUS COGITANDI S.R.L. este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #535 la cifra de afaceri, #212 la profit, #1.136 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.7× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BUBURUZII ANDIBOGDI SRL | 4.1M | 7 | Cazare |
| BH TURIST SRL | 4.5M | 7 | Cazare |
| MDB COMPANY SRL | 4.3M | 6 | Cazare |
| ECO CORSA SRL | 4.2M | 8 | Cazare |
| HOLIDAY TOUR SRL | 3.4M | 7 | Cazare |
| ANA EURO TURISM SRL | 4M | 6 | Cazare |
| ZIMOVICT ELITE HOSPITALITY SOLUTIONS S.R.L. | 3.9M | 6 | Cazare |
| DH ELEMENTS S.R.L. | 3.8M | 8 | Cazare |
| COMTURISM SRL | 4.4M | 11 | Cazare |
| TUNARU CRUCERU S.R.L. | 5.8M | 7 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 31.0%
- CA / angajat
- 611K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.9M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.9M | 1.3M | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAGNUS COGITANDI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAGNUS COGITANDI S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #52.276
- BUBURUZII ANDIBOGDI SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -73.6K
- Rank RO
- #54.019
- BH TURIST SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #50.497
- MDB COMPANY SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #52.429
- ECO CORSA SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 8
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #53.349
- HOLIDAY TOUR SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 86.5K
- Rank RO
- #61.817
- ANA EURO TURISM SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 50K
- Rank RO
- #55.487
- ZIMOVICT ELITE HOSPITALITY SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #55.836
- DH ELEMENTS S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 918K
- Rank RO
- #57.618
- COMTURISM SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #51.489
- TUNARU CRUCERU S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 461K
- Rank RO
- #41.076
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAGNUS COGITANDI S.R.L.(current) | 3.9M | 7 | 1.3M | #52.276 |
| BUBURUZII ANDIBOGDI SRL | 4.1M | 7 | -73.6K | #54.019 |
| BH TURIST SRL | 4.5M | 7 | 405K | #50.497 |
| MDB COMPANY SRL | 4.3M | 6 | 140K | #52.429 |
| ECO CORSA SRL | 4.2M | 8 | -1.5M | #53.349 |
| HOLIDAY TOUR SRL | 3.4M | 7 | 86.5K | #61.817 |
| ANA EURO TURISM SRL | 4M | 6 | 50K | #55.487 |
| ZIMOVICT ELITE HOSPITALITY SOLUTIONS S.R.L. | 3.9M | 6 | 2M | #55.836 |
| DH ELEMENTS S.R.L. | 3.8M | 8 | 918K | #57.618 |
| COMTURISM SRL | 4.4M | 11 | 1M | #51.489 |
| TUNARU CRUCERU S.R.L. | 5.8M | 7 | 461K | #41.076 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAGNUS COGITANDI S.R.L.(you) | BUBURUZII ANDIBOGDI SRL | BH TURIST SRL | MDB COMPANY SRL | ECO CORSA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.9M | 4.1M | 4.5M | 4.3M | 4.2M |
| Profit | 1.3M | -73.6K | 405K | 140K | -1.5M |
| Margin | 31,0% | -1,8% | 9,1% | 3,3% | -35,0% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 6 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAGNUS COGITANDI S.R.L.”.