MAGIC COLOR SRL
Revenue
173K
2024
Profit
-21.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
-12,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAGIC COLOR SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 173K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #35.035 la cifra de afaceri, #52.715 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAGIC COLOR SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 173K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -12.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #35.035 la cifra de afaceri, #52.715 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -3.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGEMAT EXIM S.R.L. | 175K | 1 | Comerț en-gros |
| NEODESIGN STUDIO SRL | 175K | 1 | Comerț en-gros |
| DATA CONSULT SRL | 176K | 1 | Comerț en-gros |
| MANMAT SRL | 176K | 1 | Comerț en-gros |
| SILVOIL S.R.L. | 175K | 1 | Comerț en-gros |
| GREEN SERV AUTOMOTIVE S.R.L. | 175K | 1 | Comerț en-gros |
| KRONUS TOOLS SRL | 175K | 1 | Comerț en-gros |
| KANATA IMPEX SRL | 174K | 1 | Comerț en-gros |
| GREAT 4ALL SRL | 174K | 1 | Comerț en-gros |
| TAVI-CRIS AUTOCONS SRL | 177K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -12.4%
- CA / angajat
- 175K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 173K
- Profit net
- -21.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 173K | -21.8K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAGIC COLOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAGIC COLOR SRL(current)
- Revenue
- 173K
- Employees
- 1
- Profit
- -21.8K
- Rank RO
- #408.901
- AGEMAT EXIM S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.1K
- Rank RO
- #408.843
- NEODESIGN STUDIO SRL
- Revenue
- 175K
- Employees
- 1
- Profit
- 653 lei
- Rank RO
- #408.980
- DATA CONSULT SRL
- Revenue
- 176K
- Employees
- 1
- Profit
- 9K
- Rank RO
- #408.715
- MANMAT SRL
- Revenue
- 176K
- Employees
- 1
- Profit
- -26.2K
- Rank RO
- #408.505
- SILVOIL S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #409.494
- GREEN SERV AUTOMOTIVE S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.5K
- Rank RO
- #409.604
- KRONUS TOOLS SRL
- Revenue
- 175K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.2K
- Rank RO
- #409.646
- KANATA IMPEX SRL
- Revenue
- 174K
- Employees
- 1
- Profit
- 40K
- Rank RO
- #409.861
- GREAT 4ALL SRL
- Revenue
- 174K
- Employees
- 1
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #410.666
- TAVI-CRIS AUTOCONS SRL
- Revenue
- 177K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.7K
- Rank RO
- #407.227
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAGIC COLOR SRL(current) | 173K | 1 | -21.8K | #408.901 |
| AGEMAT EXIM S.R.L. | 175K | 1 | 26.1K | #408.843 |
| NEODESIGN STUDIO SRL | 175K | 1 | 653 lei | #408.980 |
| DATA CONSULT SRL | 176K | 1 | 9K | #408.715 |
| MANMAT SRL | 176K | 1 | -26.2K | #408.505 |
| SILVOIL S.R.L. | 175K | 1 | 3.7K | #409.494 |
| GREEN SERV AUTOMOTIVE S.R.L. | 175K | 1 | 14.5K | #409.604 |
| KRONUS TOOLS SRL | 175K | 1 | 7.2K | #409.646 |
| KANATA IMPEX SRL | 174K | 1 | 40K | #409.861 |
| GREAT 4ALL SRL | 174K | 1 | 89K | #410.666 |
| TAVI-CRIS AUTOCONS SRL | 177K | 1 | 27.7K | #407.227 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAGIC COLOR SRL(you) | AGEMAT EXIM S.R.L. | NEODESIGN STUDIO SRL | DATA CONSULT SRL | MANMAT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 173K | 175K | 175K | 176K | 176K |
| Profit | -21.8K | 26.1K | 653 lei | 9K | -26.2K |
| Margin | -12,4% | 14,9% | 0,4% | 5,1% | -14,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAGIC COLOR SRL”.