MADOREX SRL
Revenue
7M
2024
Profit
91.3K
2024
Employees
12
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MADOREX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.792 la cifra de afaceri, #16.877 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MADOREX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.792 la cifra de afaceri, #16.877 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TERA FARM IMPEX SRL | 7.1M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CAM VLAROM SRL | 7.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA ADONIS SRL | 6.8M | 13 | Comerț cu amănuntul |
| MATISTAR SRL | 8M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| SHORTCUT S.R.L. | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| PICOLLO COM S.R.L. | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CERAM GRES INSTAL SRL | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| APOTECA S.R.L. | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| OPTICAS SRL | 7M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| PAN CRISS 83 SRL | 7.1M | 12 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ OLT
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 585K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 91.3K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 91.3K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MADOREX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MADOREX SRL(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 91.3K
- Rank RO
- #34.912
- TERA FARM IMPEX SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #34.590
- CAM VLAROM SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 500K
- Rank RO
- #33.830
- FARMACIA ADONIS SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #35.838
- MATISTAR SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 12
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #31.409
- SHORTCUT S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 248K
- Rank RO
- #34.977
- PICOLLO COM S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #34.835
- CERAM GRES INSTAL SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 481K
- Rank RO
- #34.834
- APOTECA S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #35.130
- OPTICAS SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 12
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #35.156
- PAN CRISS 83 SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #34.650
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MADOREX SRL(current) | 7M | 12 | 91.3K | #34.912 |
| TERA FARM IMPEX SRL | 7.1M | 12 | 276K | #34.590 |
| CAM VLAROM SRL | 7.3M | 12 | 500K | #33.830 |
| FARMACIA ADONIS SRL | 6.8M | 13 | 391K | #35.838 |
| MATISTAR SRL | 8M | 12 | 337K | #31.409 |
| SHORTCUT S.R.L. | 7M | 12 | 248K | #34.977 |
| PICOLLO COM S.R.L. | 7M | 12 | 274K | #34.835 |
| CERAM GRES INSTAL SRL | 7M | 12 | 481K | #34.834 |
| APOTECA S.R.L. | 7M | 12 | 513K | #35.130 |
| OPTICAS SRL | 7M | 12 | 3.6M | #35.156 |
| PAN CRISS 83 SRL | 7.1M | 12 | 489K | #34.650 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MADOREX SRL(you) | TERA FARM IMPEX SRL | CAM VLAROM SRL | FARMACIA ADONIS SRL | MATISTAR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 7.1M | 7.3M | 6.8M | 8M |
| Profit | 91.3K | 276K | 500K | 391K | 337K |
| Margin | 1,3% | 3,9% | 6,9% | 5,8% | 4,2% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 13 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MADOREX SRL”.