MADAZI SRL
Revenue
1.4M
2024
Profit
135K
2024
Employees
4
2024
Margin
9,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MADAZI SRL este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #312 la cifra de afaceri, #272 la profit, #288 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MADAZI SRL este o companie mică din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #312 la cifra de afaceri, #272 la profit, #288 la număr angajați din 1.177 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.8M lei
- Marjă medie
- 6.7%
- Angajați medie
- 13
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024
Industry size
15.1B
RON revenue
Total companies
1.177
Total employees
15.045
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CENTRO SOCIAL S.R.L. | 1.3M | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| DELAP INVEST SRL | 1.2M | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| MAMAIA WATER PARK S.R.L. | 1.7M | 4 | Fabricare substanțe chimice |
| ARCA MONDO CHIM SRL | 1.4M | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| EDICHIM SRL | 1.4M | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| CASA LEBADA SRL | 1.4M | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| KARAVER SRL | 1.5M | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| REMED PRODIMPEX SRL | 1.4M | 3 | Fabricare substanțe chimice |
| OXYGAS SRL | 1.3M | 5 | Fabricare substanțe chimice |
| ROMDEZIMED PRODUCTION SRL | 1.4M | 3 | Fabricare substanțe chimice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 20)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.7%
- CA / angajat
- 349K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 135K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 135K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MADAZI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MADAZI SRL(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #122.822
- CENTRO SOCIAL S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- -86.4K
- Rank RO
- #129.339
- DELAP INVEST SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 8.6K
- Rank RO
- #138.032
- MAMAIA WATER PARK S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #105.303
- ARCA MONDO CHIM SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 35.4K
- Rank RO
- #121.197
- EDICHIM SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #121.101
- CASA LEBADA SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #119.831
- KARAVER SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 95.5K
- Rank RO
- #118.476
- REMED PRODIMPEX SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #122.354
- OXYGAS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #129.155
- ROMDEZIMED PRODUCTION SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #120.400
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MADAZI SRL(current) | 1.4M | 4 | 135K | #122.822 |
| CENTRO SOCIAL S.R.L. | 1.3M | 4 | -86.4K | #129.339 |
| DELAP INVEST SRL | 1.2M | 4 | 8.6K | #138.032 |
| MAMAIA WATER PARK S.R.L. | 1.7M | 4 | 1M | #105.303 |
| ARCA MONDO CHIM SRL | 1.4M | 5 | 35.4K | #121.197 |
| EDICHIM SRL | 1.4M | 5 | 280K | #121.101 |
| CASA LEBADA SRL | 1.4M | 5 | 41.9K | #119.831 |
| KARAVER SRL | 1.5M | 5 | 95.5K | #118.476 |
| REMED PRODIMPEX SRL | 1.4M | 3 | 23K | #122.354 |
| OXYGAS SRL | 1.3M | 5 | 321K | #129.155 |
| ROMDEZIMED PRODUCTION SRL | 1.4M | 3 | 172K | #120.400 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MADAZI SRL(you) | CENTRO SOCIAL S.R.L. | DELAP INVEST SRL | MAMAIA WATER PARK S.R.L. | ARCA MONDO CHIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.3M | 1.2M | 1.7M | 1.4M |
| Profit | 135K | -86.4K | 8.6K | 1M | 35.4K |
| Margin | 9,7% | -6,7% | 0,7% | 58,4% | 2,5% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MADAZI SRL”.