MAD SOL AGRO SRL
Revenue
8.3M
2024
Profit
480K
2024
Employees
11
2024
Margin
5,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAD SOL AGRO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.142 la cifra de afaceri, #3.945 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAD SOL AGRO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.142 la cifra de afaceri, #3.945 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CEL MAI CAL FRUMOS SRL | 8.2M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| IMOROM INSTAL SRL | 8.3M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| MARI-CARN FISH S.R.L. | 8.3M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| MIRELIAS FARM SRL | 8.2M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| ROMKAZAC PETROL S.R.L. | 8.4M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| MELISA TRADE SRL | 7.9M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| LONAMAD IMPEX SRL | 8.2M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| CRISMUS SRL | 8.2M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| LOTUS PHARMA S.R.L. | 8.2M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| HYPERICUM SRL | 8.4M | 11 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.8%
- CA / angajat
- 753K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.3M
- Profit net
- 480K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.3M | 480K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAD SOL AGRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAD SOL AGRO SRL(current)
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 480K
- Rank RO
- #30.353
- CEL MAI CAL FRUMOS SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 588K
- Rank RO
- #30.697
- IMOROM INSTAL SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 702K
- Rank RO
- #30.330
- MARI-CARN FISH S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 11
- Profit
- -491K
- Rank RO
- #30.322
- MIRELIAS FARM SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 667K
- Rank RO
- #30.512
- ROMKAZAC PETROL S.R.L.
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #30.137
- MELISA TRADE SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #31.674
- LONAMAD IMPEX SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 897K
- Rank RO
- #30.657
- CRISMUS SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #30.712
- LOTUS PHARMA S.R.L.
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 248K
- Rank RO
- #30.753
- HYPERICUM SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 543K
- Rank RO
- #29.978
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAD SOL AGRO SRL(current) | 8.3M | 11 | 480K | #30.353 |
| CEL MAI CAL FRUMOS SRL | 8.2M | 11 | 588K | #30.697 |
| IMOROM INSTAL SRL | 8.3M | 11 | 702K | #30.330 |
| MARI-CARN FISH S.R.L. | 8.3M | 11 | -491K | #30.322 |
| MIRELIAS FARM SRL | 8.2M | 11 | 667K | #30.512 |
| ROMKAZAC PETROL S.R.L. | 8.4M | 11 | 386K | #30.137 |
| MELISA TRADE SRL | 7.9M | 10 | 253K | #31.674 |
| LONAMAD IMPEX SRL | 8.2M | 11 | 897K | #30.657 |
| CRISMUS SRL | 8.2M | 11 | 173K | #30.712 |
| LOTUS PHARMA S.R.L. | 8.2M | 11 | 248K | #30.753 |
| HYPERICUM SRL | 8.4M | 11 | 543K | #29.978 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAD SOL AGRO SRL(you) | CEL MAI CAL FRUMOS SRL | IMOROM INSTAL SRL | MARI-CARN FISH S.R.L. | MIRELIAS FARM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.3M | 8.2M | 8.3M | 8.3M | 8.2M |
| Profit | 480K | 588K | 702K | -491K | 667K |
| Margin | 5,8% | 7,2% | 8,5% | -5,9% | 8,1% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAD SOL AGRO SRL”.