M2 EVENT S.R.L.
Revenue
214K
2024
Profit
149K
2024
Employees
1
2024
Margin
69,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
M2 EVENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități creative și artistice, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 214K lei (date 2024). În industria de Activități creative și artistice (România), compania este #1.750 la cifra de afaceri, #739 la profit, #525 la număr angajați din 6.785 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- M2 EVENT S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități creative și artistice, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 214K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 69.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități creative și artistice (România), compania este #1.750 la cifra de afaceri, #739 la profit, #525 la număr angajați din 6.785 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități creative și artistice (CAEN 90) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 319K lei
- Marjă medie
- 17.7%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități creative și artistice (CAEN 90) — 2024
Industry size
2.2B
RON revenue
Total companies
6.785
Total employees
4.599
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BACKSTAGE EVENTS SRL | 215K | 1 | Activități creative și artistice |
| VEDETE MUSIC SHOW S.R.L. | 211K | 1 | Activități creative și artistice |
| A&C LIGHT AND SOUND S.R.L. | 220K | 1 | Activități creative și artistice |
| PRONT MURAL SRL | 222K | 1 | Activități creative și artistice |
| TEHNIC HOUSE CONSULTING SRL | 206K | 1 | Activități creative și artistice |
| MUSIFYME SRL | 222K | 1 | Activități creative și artistice |
| NCG MUSIC EVENTS S.R.L. | 204K | 1 | Activități creative și artistice |
| SMILE ON PAPER S.R.L. | 227K | 1 | Activități creative și artistice |
| VIBES LIVE ENTERTAINMENT S.R.L. | 227K | 1 | Activități creative și artistice |
| DEIART SRL | 202K | 1 | Activități creative și artistice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 90)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 69.8%
- CA / angajat
- 214K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 42%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 214K
- Profit net
- 149K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 214K | 149K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la M2 EVENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- M2 EVENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 214K
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #375.555
- BACKSTAGE EVENTS SRL
- Revenue
- 215K
- Employees
- 1
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #374.727
- VEDETE MUSIC SHOW S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 1
- Profit
- 59.7K
- Rank RO
- #378.163
- A&C LIGHT AND SOUND S.R.L.
- Revenue
- 220K
- Employees
- 1
- Profit
- -26.5K
- Rank RO
- #370.648
- PRONT MURAL SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 1
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #369.381
- TEHNIC HOUSE CONSULTING SRL
- Revenue
- 206K
- Employees
- 1
- Profit
- 60.1K
- Rank RO
- #381.762
- MUSIFYME SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 1
- Profit
- 79.3K
- Rank RO
- #368.825
- NCG MUSIC EVENTS S.R.L.
- Revenue
- 204K
- Employees
- 1
- Profit
- 79.4K
- Rank RO
- #383.586
- SMILE ON PAPER S.R.L.
- Revenue
- 227K
- Employees
- 1
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #364.952
- VIBES LIVE ENTERTAINMENT S.R.L.
- Revenue
- 227K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.6K
- Rank RO
- #364.719
- DEIART SRL
- Revenue
- 202K
- Employees
- 1
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #385.833
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| M2 EVENT S.R.L.(current) | 214K | 1 | 149K | #375.555 |
| BACKSTAGE EVENTS SRL | 215K | 1 | 124K | #374.727 |
| VEDETE MUSIC SHOW S.R.L. | 211K | 1 | 59.7K | #378.163 |
| A&C LIGHT AND SOUND S.R.L. | 220K | 1 | -26.5K | #370.648 |
| PRONT MURAL SRL | 222K | 1 | 167K | #369.381 |
| TEHNIC HOUSE CONSULTING SRL | 206K | 1 | 60.1K | #381.762 |
| MUSIFYME SRL | 222K | 1 | 79.3K | #368.825 |
| NCG MUSIC EVENTS S.R.L. | 204K | 1 | 79.4K | #383.586 |
| SMILE ON PAPER S.R.L. | 227K | 1 | 141K | #364.952 |
| VIBES LIVE ENTERTAINMENT S.R.L. | 227K | 1 | 17.6K | #364.719 |
| DEIART SRL | 202K | 1 | 165K | #385.833 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | M2 EVENT S.R.L.(you) | BACKSTAGE EVENTS SRL | VEDETE MUSIC SHOW S.R.L. | A&C LIGHT AND SOUND S.R.L. | PRONT MURAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 214K | 215K | 211K | 220K | 222K |
| Profit | 149K | 124K | 59.7K | -26.5K | 167K |
| Margin | 69,8% | 57,6% | 28,3% | -12,0% | 75,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “M2 EVENT S.R.L.”.