LUROPAD CONSTRUCT SRL
Revenue
857K
2024
Profit
557K
2024
Employees
1
2024
Margin
58,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUROPAD CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 857K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.007 la cifra de afaceri, #4.613 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUROPAD CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 857K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #12.007 la cifra de afaceri, #4.613 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 5.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEW ART INTERIOR S.R.L. | 933K | 1 | Construcții |
| MARBLOC HOMES S.R.L. | 903K | 1 | Construcții |
| KRISTAL FACTORI GRUP 2023 S.R.L. | 1M | 1 | Construcții |
| BEVEDILCONS S.R.L. | 855K | 1 | Construcții |
| TSW GALROM CAPITAL S.R.L. | 955K | 1 | Construcții |
| BDM COP CREATIVE SRL | 955K | 1 | Construcții |
| WEST SMART HOME FACTORY S.R.L. | 953K | 1 | Construcții |
| PAULA COM S.R.L. | 955K | 1 | Construcții |
| SIGESA REAL ESTATE S.R.L. | 955K | 1 | Construcții |
| ALFLOR CONSTRUCT MULTIPREST S.R.L. | 953K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 58.4%
- CA / angajat
- 954K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 857K
- Profit net
- 557K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 857K | 557K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUROPAD CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUROPAD CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 857K
- Employees
- 1
- Profit
- 557K
- Rank RO
- #157.630
- NEW ART INTERIOR S.R.L.
- Revenue
- 933K
- Employees
- 1
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #159.778
- MARBLOC HOMES S.R.L.
- Revenue
- 903K
- Employees
- 1
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #162.928
- KRISTAL FACTORI GRUP 2023 S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #150.629
- BEVEDILCONS S.R.L.
- Revenue
- 855K
- Employees
- 1
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #168.431
- TSW GALROM CAPITAL S.R.L.
- Revenue
- 955K
- Employees
- 1
- Profit
- 48.7K
- Rank RO
- #157.561
- BDM COP CREATIVE SRL
- Revenue
- 955K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.4K
- Rank RO
- #157.560
- WEST SMART HOME FACTORY S.R.L.
- Revenue
- 953K
- Employees
- 1
- Profit
- -84 lei
- Rank RO
- #157.716
- PAULA COM S.R.L.
- Revenue
- 955K
- Employees
- 1
- Profit
- 503K
- Rank RO
- #157.521
- SIGESA REAL ESTATE S.R.L.
- Revenue
- 955K
- Employees
- 1
- Profit
- 525K
- Rank RO
- #157.520
- ALFLOR CONSTRUCT MULTIPREST S.R.L.
- Revenue
- 953K
- Employees
- 1
- Profit
- 684K
- Rank RO
- #157.754
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUROPAD CONSTRUCT SRL(current) | 857K | 1 | 557K | #157.630 |
| NEW ART INTERIOR S.R.L. | 933K | 1 | 404K | #159.778 |
| MARBLOC HOMES S.R.L. | 903K | 1 | 284K | #162.928 |
| KRISTAL FACTORI GRUP 2023 S.R.L. | 1M | 1 | 463K | #150.629 |
| BEVEDILCONS S.R.L. | 855K | 1 | 182K | #168.431 |
| TSW GALROM CAPITAL S.R.L. | 955K | 1 | 48.7K | #157.561 |
| BDM COP CREATIVE SRL | 955K | 1 | 50.4K | #157.560 |
| WEST SMART HOME FACTORY S.R.L. | 953K | 1 | -84 lei | #157.716 |
| PAULA COM S.R.L. | 955K | 1 | 503K | #157.521 |
| SIGESA REAL ESTATE S.R.L. | 955K | 1 | 525K | #157.520 |
| ALFLOR CONSTRUCT MULTIPREST S.R.L. | 953K | 1 | 684K | #157.754 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUROPAD CONSTRUCT SRL(you) | NEW ART INTERIOR S.R.L. | MARBLOC HOMES S.R.L. | KRISTAL FACTORI GRUP 2023 S.R.L. | BEVEDILCONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 857K | 933K | 903K | 1M | 855K |
| Profit | 557K | 404K | 284K | 463K | 182K |
| Margin | 58,4% | 43,3% | 31,4% | 45,1% | 21,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUROPAD CONSTRUCT SRL”.