LUK GRUP TRANS S.R.L.
Revenue
39M
2024
Profit
1.9M
2024
Employees
26
2024
Margin
4,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUK GRUP TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 39M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #329 la cifra de afaceri, #410 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUK GRUP TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 39M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #329 la cifra de afaceri, #410 la profit, #1.071 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 27.9× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 8.0× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STD EST LOGISTIC S.R.L. | 33M | 26 | Transport |
| DISCORDIA S.R.L. | 39.8M | 24 | Transport |
| TOPSIM S.R.L. | 38.6M | 29 | Transport |
| A & C SPEEDLINE SRL | 38.3M | 29 | Transport |
| SPILLER GLOBAL LOGISTICS SRL | 51.2M | 25 | Transport |
| MITROFAN SRL | 38.4M | 23 | Transport |
| TCE CARGO DIRECT SRL | 48.1M | 23 | Transport |
| FRIGORIFICOS DANIEL SRL | 34.5M | 24 | Transport |
| CARGO STELIA S.R.L. | 42.5M | 31 | Transport |
| LINIILE CONTINENTALE DE TRANSPORT - LCT SRL | 33M | 28 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.8%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 39M
- Profit net
- 1.9M
- Angajați
- 26
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 39M | 1.9M | 26 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUK GRUP TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUK GRUP TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 39M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #7.873
- STD EST LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 33M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #9.290
- DISCORDIA S.R.L.
- Revenue
- 39.8M
- Employees
- 24
- Profit
- 416K
- Rank RO
- #7.816
- TOPSIM S.R.L.
- Revenue
- 38.6M
- Employees
- 29
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #8.035
- A & C SPEEDLINE SRL
- Revenue
- 38.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #8.101
- SPILLER GLOBAL LOGISTICS SRL
- Revenue
- 51.2M
- Employees
- 25
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #6.170
- MITROFAN SRL
- Revenue
- 38.4M
- Employees
- 23
- Profit
- 8.5M
- Rank RO
- #8.080
- TCE CARGO DIRECT SRL
- Revenue
- 48.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #6.576
- FRIGORIFICOS DANIEL SRL
- Revenue
- 34.5M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #8.923
- CARGO STELIA S.R.L.
- Revenue
- 42.5M
- Employees
- 31
- Profit
- 622K
- Rank RO
- #7.367
- LINIILE CONTINENTALE DE TRANSPORT - LCT SRL
- Revenue
- 33M
- Employees
- 28
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #9.299
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUK GRUP TRANS S.R.L.(current) | 39M | 26 | 1.9M | #7.873 |
| STD EST LOGISTIC S.R.L. | 33M | 26 | 1.7M | #9.290 |
| DISCORDIA S.R.L. | 39.8M | 24 | 416K | #7.816 |
| TOPSIM S.R.L. | 38.6M | 29 | 3.1M | #8.035 |
| A & C SPEEDLINE SRL | 38.3M | 29 | 4.4M | #8.101 |
| SPILLER GLOBAL LOGISTICS SRL | 51.2M | 25 | 1.2M | #6.170 |
| MITROFAN SRL | 38.4M | 23 | 8.5M | #8.080 |
| TCE CARGO DIRECT SRL | 48.1M | 23 | 3.8M | #6.576 |
| FRIGORIFICOS DANIEL SRL | 34.5M | 24 | 2.5M | #8.923 |
| CARGO STELIA S.R.L. | 42.5M | 31 | 622K | #7.367 |
| LINIILE CONTINENTALE DE TRANSPORT - LCT SRL | 33M | 28 | 331K | #9.299 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUK GRUP TRANS S.R.L.(you) | STD EST LOGISTIC S.R.L. | DISCORDIA S.R.L. | TOPSIM S.R.L. | A & C SPEEDLINE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 39M | 33M | 39.8M | 38.6M | 38.3M |
| Profit | 1.9M | 1.7M | 416K | 3.1M | 4.4M |
| Margin | 4,8% | 5,2% | 1,0% | 8,0% | 11,6% |
| Employees | 26 | 26 | 24 | 29 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUK GRUP TRANS S.R.L.”.