LUGES PRONETWORK S.R.L.
Revenue
2.3M
2024
Profit
602K
2024
Employees
13
2024
Margin
25,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUGES PRONETWORK S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.514 la cifra de afaceri, #4.343 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUGES PRONETWORK S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.514 la cifra de afaceri, #4.343 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | Construcții |
| DAX SAILE SRL | 2.3M | 14 | Construcții |
| WEBUILD SMART SOLUTIONS AG S.R.L. | 2.4M | 12 | Construcții |
| CEAS COL S.R.L. | 2.3M | 13 | Construcții |
| GATI OPTUSPE SRL | 2.3M | 13 | Construcții |
| UNIO IMPEX SRL | 2.3M | 13 | Construcții |
| AGA HOME ENTREPRISE S.R.L. | 2.5M | 12 | Construcții |
| BETFLOR A.G. SRL | 2.3M | 13 | Construcții |
| ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L. | 2.4M | 13 | Construcții |
| HDMI CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 25.9%
- CA / angajat
- 179K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 602K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 602K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUGES PRONETWORK S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUGES PRONETWORK S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 602K
- Rank RO
- #84.715
- OPTIM TERMI PROFIL S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #90.079
- DAX SAILE SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #84.372
- WEBUILD SMART SOLUTIONS AG S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 959K
- Rank RO
- #82.506
- CEAS COL S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #84.724
- GATI OPTUSPE SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 37K
- Rank RO
- #85.069
- UNIO IMPEX SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 52.2K
- Rank RO
- #85.238
- AGA HOME ENTREPRISE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #79.070
- BETFLOR A.G. SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 627K
- Rank RO
- #85.843
- ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #83.406
- HDMI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #82.804
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUGES PRONETWORK S.R.L.(current) | 2.3M | 13 | 602K | #84.715 |
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | -439K | #90.079 |
| DAX SAILE SRL | 2.3M | 14 | 239K | #84.372 |
| WEBUILD SMART SOLUTIONS AG S.R.L. | 2.4M | 12 | 959K | #82.506 |
| CEAS COL S.R.L. | 2.3M | 13 | 1.2M | #84.724 |
| GATI OPTUSPE SRL | 2.3M | 13 | 37K | #85.069 |
| UNIO IMPEX SRL | 2.3M | 13 | 52.2K | #85.238 |
| AGA HOME ENTREPRISE S.R.L. | 2.5M | 12 | 1.4M | #79.070 |
| BETFLOR A.G. SRL | 2.3M | 13 | 627K | #85.843 |
| ART EDILITAR MOLDOVA S.R.L. | 2.4M | 13 | 281K | #83.406 |
| HDMI CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 13 | 199K | #82.804 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUGES PRONETWORK S.R.L.(you) | OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | DAX SAILE SRL | WEBUILD SMART SOLUTIONS AG S.R.L. | CEAS COL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.2M | 2.3M | 2.4M | 2.3M |
| Profit | 602K | -439K | 239K | 959K | 1.2M |
| Margin | 25,9% | -20,3% | 10,2% | 40,1% | 52,0% |
| Employees | 13 | 13 | 14 | 12 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUGES PRONETWORK S.R.L.”.