LUCTON CONSDESIGN S.R.L.
Revenue
421K
2024
Profit
44.5K
2024
Employees
4
2024
Margin
10,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUCTON CONSDESIGN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 421K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.766 la cifra de afaceri, #17.264 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUCTON CONSDESIGN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 421K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.766 la cifra de afaceri, #17.264 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DAI ALE IMPREZA S.R.L. | 436K | 4 | Construcții |
| TRUST CM S.R.L. | 439K | 4 | Construcții |
| GOEBBEL CONSTRUCT S.R.L. | 411K | 4 | Construcții |
| NOVOAL PROD S.R.L. | 406K | 4 | Construcții |
| CRI-TIB-TBB S.R.L. | 452K | 4 | Construcții |
| ORGHIDAN CONSTRUCT S.R.L. | 396K | 4 | Construcții |
| EDIL ART OMRAM S.R.L. | 382K | 4 | Construcții |
| OLTEAN FAMILY S.R.L. | 380K | 4 | Construcții |
| INTERBRAVA S.R.L. | 485K | 4 | Construcții |
| HSP-CONSTRUCT S.R.L. | 486K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.4%
- CA / angajat
- 107K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 421K
- Profit net
- 44.5K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 421K | 44.5K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUCTON CONSDESIGN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUCTON CONSDESIGN S.R.L.(current)
- Revenue
- 421K
- Employees
- 4
- Profit
- 44.5K
- Rank RO
- #249.637
- DAI ALE IMPREZA S.R.L.
- Revenue
- 436K
- Employees
- 4
- Profit
- 95.8K
- Rank RO
- #246.639
- TRUST CM S.R.L.
- Revenue
- 439K
- Employees
- 4
- Profit
- -29.3K
- Rank RO
- #245.725
- GOEBBEL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 411K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #254.532
- NOVOAL PROD S.R.L.
- Revenue
- 406K
- Employees
- 4
- Profit
- 64.3K
- Rank RO
- #256.201
- CRI-TIB-TBB S.R.L.
- Revenue
- 452K
- Employees
- 4
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #241.792
- ORGHIDAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 396K
- Employees
- 4
- Profit
- -116K
- Rank RO
- #259.507
- EDIL ART OMRAM S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 4
- Profit
- -2.9K
- Rank RO
- #264.082
- OLTEAN FAMILY S.R.L.
- Revenue
- 380K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #264.668
- INTERBRAVA S.R.L.
- Revenue
- 485K
- Employees
- 4
- Profit
- -43.6K
- Rank RO
- #232.719
- HSP-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 486K
- Employees
- 4
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #232.631
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUCTON CONSDESIGN S.R.L.(current) | 421K | 4 | 44.5K | #249.637 |
| DAI ALE IMPREZA S.R.L. | 436K | 4 | 95.8K | #246.639 |
| TRUST CM S.R.L. | 439K | 4 | -29.3K | #245.725 |
| GOEBBEL CONSTRUCT S.R.L. | 411K | 4 | 3.3K | #254.532 |
| NOVOAL PROD S.R.L. | 406K | 4 | 64.3K | #256.201 |
| CRI-TIB-TBB S.R.L. | 452K | 4 | 104K | #241.792 |
| ORGHIDAN CONSTRUCT S.R.L. | 396K | 4 | -116K | #259.507 |
| EDIL ART OMRAM S.R.L. | 382K | 4 | -2.9K | #264.082 |
| OLTEAN FAMILY S.R.L. | 380K | 4 | 1.2K | #264.668 |
| INTERBRAVA S.R.L. | 485K | 4 | -43.6K | #232.719 |
| HSP-CONSTRUCT S.R.L. | 486K | 4 | 180K | #232.631 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUCTON CONSDESIGN S.R.L.(you) | DAI ALE IMPREZA S.R.L. | TRUST CM S.R.L. | GOEBBEL CONSTRUCT S.R.L. | NOVOAL PROD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 421K | 436K | 439K | 411K | 406K |
| Profit | 44.5K | 95.8K | -29.3K | 3.3K | 64.3K |
| Margin | 10,4% | 22,0% | -6,7% | 0,8% | 15,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUCTON CONSDESIGN S.R.L.”.