LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L.
Revenue
590K
2024
Profit
-83.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
-14,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 590K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.008 la cifra de afaceri, #4.514 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L. este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 590K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -14.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #2.008 la cifra de afaceri, #4.514 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -3.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FOR-TRANS SRL | 525K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MERRIAM FOREST SRL | 590K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TEICANFOREST S.R.L. | 595K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GREEN FOREST UNU S.R.L. | 586K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CAS WOOD S.R.L. | 595K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VALIMAD SRL | 596K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GORUNUL B�TR�N S.R.L. | 599K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| NIK-ANAIS S.R.L. | 599K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| R.T.V. EXPLOFOREST SRL | 581K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| EXPLO-MAR.BANI�� S.R.L. | 601K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -14.1%
- CA / angajat
- 295K
- Scor risc (0–100)
- 57
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 590K
- Profit net
- -83.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 590K | -83.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L.(current)
- Revenue
- 590K
- Employees
- 2
- Profit
- -83.3K
- Rank RO
- #208.910
- FOR-TRANS SRL
- Revenue
- 525K
- Employees
- 2
- Profit
- -40.6K
- Rank RO
- #222.854
- MERRIAM FOREST SRL
- Revenue
- 590K
- Employees
- 2
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #209.037
- TEICANFOREST S.R.L.
- Revenue
- 595K
- Employees
- 2
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #208.098
- GREEN FOREST UNU S.R.L.
- Revenue
- 586K
- Employees
- 2
- Profit
- 245K
- Rank RO
- #209.748
- CAS WOOD S.R.L.
- Revenue
- 595K
- Employees
- 2
- Profit
- 133K
- Rank RO
- #207.970
- VALIMAD SRL
- Revenue
- 596K
- Employees
- 2
- Profit
- -200K
- Rank RO
- #207.846
- GORUNUL B�TR�N S.R.L.
- Revenue
- 599K
- Employees
- 2
- Profit
- -257K
- Rank RO
- #207.190
- NIK-ANAIS S.R.L.
- Revenue
- 599K
- Employees
- 2
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #207.166
- R.T.V. EXPLOFOREST SRL
- Revenue
- 581K
- Employees
- 2
- Profit
- -55.6K
- Rank RO
- #210.734
- EXPLO-MAR.BANI�� S.R.L.
- Revenue
- 601K
- Employees
- 2
- Profit
- 31.7K
- Rank RO
- #206.903
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L.(current) | 590K | 2 | -83.3K | #208.910 |
| FOR-TRANS SRL | 525K | 2 | -40.6K | #222.854 |
| MERRIAM FOREST SRL | 590K | 2 | 270K | #209.037 |
| TEICANFOREST S.R.L. | 595K | 2 | 301K | #208.098 |
| GREEN FOREST UNU S.R.L. | 586K | 2 | 245K | #209.748 |
| CAS WOOD S.R.L. | 595K | 2 | 133K | #207.970 |
| VALIMAD SRL | 596K | 2 | -200K | #207.846 |
| GORUNUL B�TR�N S.R.L. | 599K | 2 | -257K | #207.190 |
| NIK-ANAIS S.R.L. | 599K | 2 | 124K | #207.166 |
| R.T.V. EXPLOFOREST SRL | 581K | 2 | -55.6K | #210.734 |
| EXPLO-MAR.BANI�� S.R.L. | 601K | 2 | 31.7K | #206.903 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L.(you) | FOR-TRANS SRL | MERRIAM FOREST SRL | TEICANFOREST S.R.L. | GREEN FOREST UNU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 590K | 525K | 590K | 595K | 586K |
| Profit | -83.3K | -40.6K | 270K | 301K | 245K |
| Margin | -14,1% | -7,7% | 45,9% | 50,7% | 41,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L.”.