LUCIAN POWER HAND SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
75.6K
2024
Employees
9
2024
Margin
4,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUCIAN POWER HAND SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #309 la cifra de afaceri, #398 la profit, #259 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUCIAN POWER HAND SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #309 la cifra de afaceri, #398 la profit, #259 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 16.1× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GEN-MARY COM S.R.L. | 1.8M | 9 | Fabricare produse textile |
| VALDECO TEXTILE S.R.L. | 1.8M | 9 | Fabricare produse textile |
| RPS - ROBOT PROTECTION SYSTEM ROMANIA S.R.L. | 2M | 9 | Fabricare produse textile |
| MOD - ELLE COMPANY SRL | 1.6M | 9 | Fabricare produse textile |
| LA PELMAG S.R.L. | 2.1M | 9 | Fabricare produse textile |
| CONDREX SRL | 2.3M | 9 | Fabricare produse textile |
| PRODCONFEX SA | 1.7M | 8 | Fabricare produse textile |
| ZORBA ALT S.R.L. | 1.5M | 9 | Fabricare produse textile |
| GHERONTEX SRL | 1.8M | 7 | Fabricare produse textile |
| CARO S.R.L. | 2.1M | 10 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.1%
- CA / angajat
- 205K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 75.6K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 75.6K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUCIAN POWER HAND SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUCIAN POWER HAND SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 75.6K
- Rank RO
- #101.363
- GEN-MARY COM S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #104.626
- VALDECO TEXTILE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 48.7K
- Rank RO
- #105.219
- RPS - ROBOT PROTECTION SYSTEM ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 9
- Profit
- -422K
- Rank RO
- #96.121
- MOD - ELLE COMPANY SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #111.038
- LA PELMAG S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #91.843
- CONDREX SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #87.067
- PRODCONFEX SA
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #106.811
- ZORBA ALT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- -287K
- Rank RO
- #119.602
- GHERONTEX SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #101.449
- CARO S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 90.1K
- Rank RO
- #91.685
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUCIAN POWER HAND SRL(current) | 1.8M | 9 | 75.6K | #101.363 |
| GEN-MARY COM S.R.L. | 1.8M | 9 | 160K | #104.626 |
| VALDECO TEXTILE S.R.L. | 1.8M | 9 | 48.7K | #105.219 |
| RPS - ROBOT PROTECTION SYSTEM ROMANIA S.R.L. | 2M | 9 | -422K | #96.121 |
| MOD - ELLE COMPANY SRL | 1.6M | 9 | 3.7K | #111.038 |
| LA PELMAG S.R.L. | 2.1M | 9 | 235K | #91.843 |
| CONDREX SRL | 2.3M | 9 | 156K | #87.067 |
| PRODCONFEX SA | 1.7M | 8 | 9.4K | #106.811 |
| ZORBA ALT S.R.L. | 1.5M | 9 | -287K | #119.602 |
| GHERONTEX SRL | 1.8M | 7 | 174K | #101.449 |
| CARO S.R.L. | 2.1M | 10 | 90.1K | #91.685 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUCIAN POWER HAND SRL(you) | GEN-MARY COM S.R.L. | VALDECO TEXTILE S.R.L. | RPS - ROBOT PROTECTION SYSTEM ROMANIA S.R.L. | MOD - ELLE COMPANY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 2M | 1.6M |
| Profit | 75.6K | 160K | 48.7K | -422K | 3.7K |
| Margin | 4,1% | 9,0% | 2,8% | -21,3% | 0,2% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUCIAN POWER HAND SRL”.