LUCI-POL-IMPEX SRL
Revenue
4.1M
2024
Profit
283K
2024
Employees
33
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUCI-POL-IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.532 la cifra de afaceri, #1.445 la profit, #789 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUCI-POL-IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #1.532 la cifra de afaceri, #1.445 la profit, #789 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TINI PASTRIKU PAN SRL | 4.1M | 32 | Industria alimentară |
| GUZTIL SRL | 3.9M | 32 | Industria alimentară |
| COFET�RIA MIRABEL SRL | 4.3M | 32 | Industria alimentară |
| PULSAR TEO SRL | 4M | 35 | Industria alimentară |
| ALEXPAN SRL | 4M | 31 | Industria alimentară |
| ALPRAJITURI SRL | 4.1M | 30 | Industria alimentară |
| PANIFICATIE TOMIS SRL | 4.1M | 29 | Industria alimentară |
| LACTATE SOMESENE SRL | 4.1M | 29 | Industria alimentară |
| CIPRIALEX COM S.R.L. | 3.9M | 35 | Industria alimentară |
| GEANA SRL | 4.4M | 35 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- CA / angajat
- 125K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.1M
- Profit net
- 283K
- Angajați
- 33
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.1M | 283K | 33 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUCI-POL-IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUCI-POL-IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 33
- Profit
- 283K
- Rank RO
- #53.704
- TINI PASTRIKU PAN SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 20.7K
- Rank RO
- #54.300
- GUZTIL SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #55.758
- COFET�RIA MIRABEL SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 32
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #51.745
- PULSAR TEO SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 35
- Profit
- 58.2K
- Rank RO
- #55.118
- ALEXPAN SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 31
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #55.147
- ALPRAJITURI SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 30
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #54.513
- PANIFICATIE TOMIS SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 29
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #53.696
- LACTATE SOMESENE SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 29
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #53.682
- CIPRIALEX COM S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #56.602
- GEANA SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #50.886
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUCI-POL-IMPEX SRL(current) | 4.1M | 33 | 283K | #53.704 |
| TINI PASTRIKU PAN SRL | 4.1M | 32 | 20.7K | #54.300 |
| GUZTIL SRL | 3.9M | 32 | 22.3K | #55.758 |
| COFET�RIA MIRABEL SRL | 4.3M | 32 | 8.8K | #51.745 |
| PULSAR TEO SRL | 4M | 35 | 58.2K | #55.118 |
| ALEXPAN SRL | 4M | 31 | -18.5K | #55.147 |
| ALPRAJITURI SRL | 4.1M | 30 | 141K | #54.513 |
| PANIFICATIE TOMIS SRL | 4.1M | 29 | 150K | #53.696 |
| LACTATE SOMESENE SRL | 4.1M | 29 | -3.9M | #53.682 |
| CIPRIALEX COM S.R.L. | 3.9M | 35 | 190K | #56.602 |
| GEANA SRL | 4.4M | 35 | 2.9K | #50.886 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUCI-POL-IMPEX SRL(you) | TINI PASTRIKU PAN SRL | GUZTIL SRL | COFET�RIA MIRABEL SRL | PULSAR TEO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.1M | 4.1M | 3.9M | 4.3M | 4M |
| Profit | 283K | 20.7K | 22.3K | 8.8K | 58.2K |
| Margin | 6,8% | 0,5% | 0,6% | 0,2% | 1,5% |
| Employees | 33 | 32 | 32 | 32 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUCI-POL-IMPEX SRL”.