LUCERNICA S.R.L.
Revenue
604K
2024
Profit
5.6K
2024
Employees
—
2024
Margin
0,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUCERNICA S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 604K lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.439 la cifra de afaceri, #5.333 la profit, #9.400 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUCERNICA S.R.L. este o companie mică din sectorul Industria alimentară, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 604K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.439 la cifra de afaceri, #5.333 la profit, #9.400 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STARTBEAN S.R.L. | 571K | 1 | Industria alimentară |
| GUENTHART SRL | 569K | 1 | Industria alimentară |
| DOMAISTRU S.R.L. | 565K | 1 | Industria alimentară |
| LOTCIS SRL | 650K | 1 | Industria alimentară |
| BR�NZETURI HOGHILAG IMPEX S.R.L. | 555K | 1 | Industria alimentară |
| GREEN HORNET S.R.L. | 552K | 1 | Industria alimentară |
| MICUL BRUTAR - BUZD S.R.L. | 680K | 1 | Industria alimentară |
| CUMNA ANCU�EI S.R.L. | 531K | 1 | Industria alimentară |
| AND-VAR MEZES S.R.L. | 604K | 1 | Industria alimentară |
| PATIS-BUCUR S.R.L. | 602K | 1 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.9%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 604K
- Profit net
- 5.6K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 604K | 5.6K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUCERNICA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUCERNICA S.R.L.(current)
- Revenue
- 604K
- Employees
- 0
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #206.187
- STARTBEAN S.R.L.
- Revenue
- 571K
- Employees
- 1
- Profit
- 64K
- Rank RO
- #212.870
- GUENTHART SRL
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 505K
- Rank RO
- #213.197
- DOMAISTRU S.R.L.
- Revenue
- 565K
- Employees
- 1
- Profit
- 82.1K
- Rank RO
- #214.113
- LOTCIS SRL
- Revenue
- 650K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.6K
- Rank RO
- #197.681
- BR�NZETURI HOGHILAG IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 555K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.5K
- Rank RO
- #216.326
- GREEN HORNET S.R.L.
- Revenue
- 552K
- Employees
- 1
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #216.904
- MICUL BRUTAR - BUZD S.R.L.
- Revenue
- 680K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.8K
- Rank RO
- #192.618
- CUMNA ANCU�EI S.R.L.
- Revenue
- 531K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #221.578
- AND-VAR MEZES S.R.L.
- Revenue
- 604K
- Employees
- 1
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #206.221
- PATIS-BUCUR S.R.L.
- Revenue
- 602K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #206.597
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUCERNICA S.R.L.(current) | 604K | 0 | 5.6K | #206.187 |
| STARTBEAN S.R.L. | 571K | 1 | 64K | #212.870 |
| GUENTHART SRL | 569K | 1 | 505K | #213.197 |
| DOMAISTRU S.R.L. | 565K | 1 | 82.1K | #214.113 |
| LOTCIS SRL | 650K | 1 | 50.6K | #197.681 |
| BR�NZETURI HOGHILAG IMPEX S.R.L. | 555K | 1 | 54.5K | #216.326 |
| GREEN HORNET S.R.L. | 552K | 1 | 119K | #216.904 |
| MICUL BRUTAR - BUZD S.R.L. | 680K | 1 | 18.8K | #192.618 |
| CUMNA ANCU�EI S.R.L. | 531K | 1 | 3.7K | #221.578 |
| AND-VAR MEZES S.R.L. | 604K | 1 | 172K | #206.221 |
| PATIS-BUCUR S.R.L. | 602K | 1 | 0 lei | #206.597 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUCERNICA S.R.L.(you) | STARTBEAN S.R.L. | GUENTHART SRL | DOMAISTRU S.R.L. | LOTCIS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 604K | 571K | 569K | 565K | 650K |
| Profit | 5.6K | 64K | 505K | 82.1K | 50.6K |
| Margin | 0,9% | 11,2% | 88,8% | 14,5% | 7,8% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUCERNICA S.R.L.”.