LUCAROM IMPEX SRL
Revenue
13.2M
2024
Profit
554K
2024
Employees
30
2024
Margin
3,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LUCAROM IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.063 la cifra de afaceri, #1.933 la profit, #909 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LUCAROM IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.063 la cifra de afaceri, #1.933 la profit, #909 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 9.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 9.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| O&L SPEDITIONWAGON S.R.L. | 14.8M | 30 | Transport |
| VSG IBERIA S.R.L. | 15M | 31 | Transport |
| CESPED ROMANIA S.R.L. | 14.9M | 28 | Transport |
| EUROCRIS TRANS SRL | 15M | 28 | Transport |
| JOLY IMPORT EXPORT S.R.L. | 15.1M | 28 | Transport |
| COM DIVERS LAZ�R JR SRL | 14M | 30 | Transport |
| VDA SPEDITION SRL | 14.4M | 30 | Transport |
| MERCUR INTERNATIONAL S.R.L. | 13.6M | 30 | Transport |
| SOTRANSIMPEX S.R.L. | 14.3M | 31 | Transport |
| YANIS CHRISTINE SRL | 13.4M | 30 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.9%
- CA / angajat
- 471K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.2M
- Profit net
- 554K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.2M | 554K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LUCAROM IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LUCAROM IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #19.519
- O&L SPEDITIONWAGON S.R.L.
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 30
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #18.736
- VSG IBERIA S.R.L.
- Revenue
- 15M
- Employees
- 31
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #18.519
- CESPED ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 28
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #18.711
- EUROCRIS TRANS SRL
- Revenue
- 15M
- Employees
- 28
- Profit
- 846K
- Rank RO
- #18.559
- JOLY IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 28
- Profit
- -147K
- Rank RO
- #18.480
- COM DIVERS LAZ�R JR SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 30
- Profit
- 18.3K
- Rank RO
- #19.700
- VDA SPEDITION SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 30
- Profit
- 612K
- Rank RO
- #19.253
- MERCUR INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 30
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #20.146
- SOTRANSIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #19.384
- YANIS CHRISTINE SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 30
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #20.450
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LUCAROM IMPEX SRL(current) | 13.2M | 30 | 554K | #19.519 |
| O&L SPEDITIONWAGON S.R.L. | 14.8M | 30 | 150K | #18.736 |
| VSG IBERIA S.R.L. | 15M | 31 | 109K | #18.519 |
| CESPED ROMANIA S.R.L. | 14.9M | 28 | -1.3M | #18.711 |
| EUROCRIS TRANS SRL | 15M | 28 | 846K | #18.559 |
| JOLY IMPORT EXPORT S.R.L. | 15.1M | 28 | -147K | #18.480 |
| COM DIVERS LAZ�R JR SRL | 14M | 30 | 18.3K | #19.700 |
| VDA SPEDITION SRL | 14.4M | 30 | 612K | #19.253 |
| MERCUR INTERNATIONAL S.R.L. | 13.6M | 30 | 312K | #20.146 |
| SOTRANSIMPEX S.R.L. | 14.3M | 31 | 1.8M | #19.384 |
| YANIS CHRISTINE SRL | 13.4M | 30 | 2.6M | #20.450 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LUCAROM IMPEX SRL(you) | O&L SPEDITIONWAGON S.R.L. | VSG IBERIA S.R.L. | CESPED ROMANIA S.R.L. | EUROCRIS TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.2M | 14.8M | 15M | 14.9M | 15M |
| Profit | 554K | 150K | 109K | -1.3M | 846K |
| Margin | 3,9% | 1,0% | 0,7% | -8,6% | 5,6% |
| Employees | 30 | 30 | 31 | 28 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LUCAROM IMPEX SRL”.