LOZAN DENT SRL
Revenue
2.6M
2024
Profit
408K
2024
Employees
9
2024
Margin
15,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LOZAN DENT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #1.455 la cifra de afaceri, #3.381 la profit, #1.294 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LOZAN DENT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #1.455 la cifra de afaceri, #3.381 la profit, #1.294 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLINICA UNU S.R.L. | 2.6M | 8 | Sănătate |
| CARDIO CLINIQUE NCS SRL | 2.6M | 9 | Sănătate |
| DATIX MED CLINIC S.R.L. | 2.6M | 9 | Sănătate |
| AESTHETICS ONE DENTAL CENTER SRL | 2.6M | 9 | Sănătate |
| MIRVALDENT SRL | 2.6M | 9 | Sănătate |
| ALL SMILE S.R.L. | 2.5M | 9 | Sănătate |
| CARPE DIEM SRL | 2.7M | 9 | Sănătate |
| RADIOLOGIE DENTARA MARAFFKA S.R.L. | 2.5M | 9 | Sănătate |
| TECHNOMED GROUP SRL | 2.5M | 9 | Sănătate |
| ECO DENT KRON SRL | 2.4M | 10 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.7%
- CA / angajat
- 288K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 408K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 408K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LOZAN DENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LOZAN DENT SRL(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 408K
- Rank RO
- #76.316
- CLINICA UNU S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 47.6K
- Rank RO
- #76.471
- CARDIO CLINIQUE NCS SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 798K
- Rank RO
- #76.645
- DATIX MED CLINIC S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 27.9K
- Rank RO
- #76.766
- AESTHETICS ONE DENTAL CENTER SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 51.6K
- Rank RO
- #75.846
- MIRVALDENT SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 898K
- Rank RO
- #77.254
- ALL SMILE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #77.667
- CARPE DIEM SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #74.387
- RADIOLOGIE DENTARA MARAFFKA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #78.804
- TECHNOMED GROUP SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 57.3K
- Rank RO
- #78.861
- ECO DENT KRON SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 99.1K
- Rank RO
- #82.887
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LOZAN DENT SRL(current) | 2.6M | 9 | 408K | #76.316 |
| CLINICA UNU S.R.L. | 2.6M | 8 | 47.6K | #76.471 |
| CARDIO CLINIQUE NCS SRL | 2.6M | 9 | 798K | #76.645 |
| DATIX MED CLINIC S.R.L. | 2.6M | 9 | 27.9K | #76.766 |
| AESTHETICS ONE DENTAL CENTER SRL | 2.6M | 9 | 51.6K | #75.846 |
| MIRVALDENT SRL | 2.6M | 9 | 898K | #77.254 |
| ALL SMILE S.R.L. | 2.5M | 9 | 484K | #77.667 |
| CARPE DIEM SRL | 2.7M | 9 | 305K | #74.387 |
| RADIOLOGIE DENTARA MARAFFKA S.R.L. | 2.5M | 9 | 1M | #78.804 |
| TECHNOMED GROUP SRL | 2.5M | 9 | 57.3K | #78.861 |
| ECO DENT KRON SRL | 2.4M | 10 | 99.1K | #82.887 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LOZAN DENT SRL(you) | CLINICA UNU S.R.L. | CARDIO CLINIQUE NCS SRL | DATIX MED CLINIC S.R.L. | AESTHETICS ONE DENTAL CENTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.6M | 2.6M | 2.6M | 2.6M |
| Profit | 408K | 47.6K | 798K | 27.9K | 51.6K |
| Margin | 15,7% | 1,8% | 30,9% | 1,1% | 2,0% |
| Employees | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LOZAN DENT SRL”.