Revenue

695K

2024

Profit

68.9K

2024

Employees

8

2024

Margin

9,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LOVISION CONTROL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 695K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.136 la cifra de afaceri, #10.912 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LOVISION CONTROL S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 695K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #9.136 la cifra de afaceri, #10.912 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.136 din 39.568 companii

Top 23.1%

Vezi clasamentul

După profit

#10.912 din 39.568 companii

Top 27.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.407 din 39.568 companii

Top 8.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri695K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit9.9% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.9× față de media industriei

Angajați8 vs medie industrie 4

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TOP CONSTRUCT COMUNICATII SRL673K8Construcții
ELECTROZEP PROD SRL743K8Construcții
ENJOY BUSINESS CONSTRUCT SRL647K8Construcții
POMPE TECHNOLOGY S.R.L.630K8Construcții
NOVA MIXT MONTAJ SRL782K8Construcții
MARMO ART DESIGN SRL703K9Construcții
SVB OVEN BUILDING S.R.L.685K8Construcții
ACTIV CATENAS SECURITY S.R.L.681K7Construcții
RAUL SIC SYNERGY INSTAL S.R.L.681K8Construcții
EXCLUSIVE DOORS CONCEPT SRL716K8Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
9.9%
CA / angajat
86.9K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    695K
    Profit net
    68.9K
    Angajați
    8

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LOVISION CONTROL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLOVISION CONTROL S.R.L.(you)TOP CONSTRUCT COMUNICATII SRLELECTROZEP PROD SRLENJOY BUSINESS CONSTRUCT SRLPOMPE TECHNOLOGY S.R.L.
Revenue
695K
673K
743K
647K
630K
Profit
68.9K
-182K
-129K
-65.8K
-627K
Margin
9,9%
-27,0%
-17,4%
-10,2%
-99,6%
Employees
8
8
8
8
8
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LOVISION CONTROL S.R.L.”.