Revenue

4.3M

2024

Profit

939K

2024

Employees

12

2024

Margin

21,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LORDIAM IMPORT EXPORT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.522 la cifra de afaceri, #4.222 la profit, #3.842 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LORDIAM IMPORT EXPORT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.5%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.522 la cifra de afaceri, #4.222 la profit, #3.842 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.522 din 63.035 companii

Top 15.1%

Vezi clasamentul

După profit

#4.222 din 63.035 companii

Top 6.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.842 din 63.035 companii

Top 6.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.3M lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit21.5% vs medie industrie 4.2%

Compania este 5.1× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 5

Compania este 2.4× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
OFY GRUP SRL4.3M12Comerț en-gros
LOMILUXB SRL4.4M12Comerț en-gros
GE.CON COM PROD SERV SRL4.6M12Comerț en-gros
MARIKO INTERNATIONAL TRADING S.R.L.4.6M12Comerț en-gros
ATELIER 967 IDEAS & MORE SRL4.3M11Comerț en-gros
VERONMAX SRL4.5M11Comerț en-gros
MAXCELL COM SRL4.5M11Comerț en-gros
EXPERT SOLUTIONS SRL3.8M12Comerț en-gros
MONEY-DAY SRL4.4M12Comerț en-gros
BITEA SRL4.4M12Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
21.5%
CA / angajat
363K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.3M
    Profit net
    939K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LORDIAM IMPORT EXPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLORDIAM IMPORT EXPORT SRL(you)OFY GRUP SRLLOMILUXB SRLGE.CON COM PROD SERV SRLMARIKO INTERNATIONAL TRADING S.R.L.
Revenue
4.3M
4.3M
4.4M
4.6M
4.6M
Profit
939K
721K
-400K
-398K
279K
Margin
21,5%
16,7%
-9,0%
-8,7%
6,1%
Employees
12
12
12
12
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LORDIAM IMPORT EXPORT SRL”.