Revenue

960K

2024

Profit

415K

2024

Employees

3

2024

Margin

43,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LEX POWER S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 960K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.074 la cifra de afaceri, #1.230 la profit, #1.978 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LEX POWER S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 960K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.074 la cifra de afaceri, #1.230 la profit, #1.978 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.074 din 5.424 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

După profit

#1.230 din 5.424 companii

Top 22.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.978 din 5.424 companii

Top 36.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri960K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit43.3% vs medie industrie 7.1%

Compania este 6.1× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 15

Compania este 0.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
KIS SZASZ S.R.L.877K3Construcții
BEST INSTAL CONCEPT S.R.L.962K3Construcții
TRIFON CORPORATION S.R.L.829K3Construcții
INSTALEDI S.R.L.948K3Construcții
AUGUSTIN ENGINEERING S.R.L.974K3Construcții
TERASAMENT CONCEPT SRL975K3Construcții
GO PADEL CONSTRUCT S.R.L.930K3Construcții
SEARCH CORPORATION NEW PROJECT S.R.L.929K3Construcții
BUSINESS CONTRACTOR SRL999K3Construcții
DINAMIC INTERMED 2000 SRL999K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
43.3%
CA / angajat
320K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 17%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    960K
    Profit net
    415K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LEX POWER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLEX POWER S.R.L.(you)KIS SZASZ S.R.L.BEST INSTAL CONCEPT S.R.L.TRIFON CORPORATION S.R.L.INSTALEDI S.R.L.
Revenue
960K
877K
962K
829K
948K
Profit
415K
-16K
55.7K
95.9K
720K
Margin
43,3%
-1,8%
5,8%
11,6%
75,9%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LEX POWER S.R.L.”.