LEONARD COLLECTION SRL
Revenue
3.2M
2024
Profit
71.8K
2024
Employees
35
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LEONARD COLLECTION SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #375 la cifra de afaceri, #909 la profit, #318 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LEONARD COLLECTION SRL este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #375 la cifra de afaceri, #909 la profit, #318 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KLARMANN STRICK S.R.L. | 3.6M | 35 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| UTIL MOD SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 3.3M | 35 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA VESTICO | 3.6M | 32 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CERTA GRUP SOCIETATE COOPERATIV� | 3.9M | 34 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| TRIROM KNIT S.R.L. | 3.3M | 34 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MEGA FASHION COM S.R.L. | 4.1M | 35 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LADY LUX S.R.L. | 3.8M | 33 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� UNIREA | 3.4M | 38 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| PAR�NGUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 3.2M | 36 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| RUSAN TEXTILE SRL | 3.5M | 40 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 103K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.2M
- Profit net
- 71.8K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.2M | 71.8K | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LEONARD COLLECTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LEONARD COLLECTION SRL(current)
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 35
- Profit
- 71.8K
- Rank RO
- #59.516
- KLARMANN STRICK S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 35
- Profit
- -383K
- Rank RO
- #59.339
- UTIL MOD SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #63.132
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA VESTICO
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #59.852
- CERTA GRUP SOCIETATE COOPERATIV�
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 34
- Profit
- 710K
- Rank RO
- #56.517
- TRIROM KNIT S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 34
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #63.178
- MEGA FASHION COM S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 35
- Profit
- 5K
- Rank RO
- #54.561
- LADY LUX S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 33
- Profit
- 12.4K
- Rank RO
- #57.098
- SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� UNIREA
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 38
- Profit
- 500K
- Rank RO
- #62.225
- PAR�NGUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC�
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 36
- Profit
- 348K
- Rank RO
- #65.046
- RUSAN TEXTILE SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 40
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #61.321
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LEONARD COLLECTION SRL(current) | 3.2M | 35 | 71.8K | #59.516 |
| KLARMANN STRICK S.R.L. | 3.6M | 35 | -383K | #59.339 |
| UTIL MOD SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 3.3M | 35 | 1.2M | #63.132 |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA VESTICO | 3.6M | 32 | 1.3M | #59.852 |
| CERTA GRUP SOCIETATE COOPERATIV� | 3.9M | 34 | 710K | #56.517 |
| TRIROM KNIT S.R.L. | 3.3M | 34 | 10.9K | #63.178 |
| MEGA FASHION COM S.R.L. | 4.1M | 35 | 5K | #54.561 |
| LADY LUX S.R.L. | 3.8M | 33 | 12.4K | #57.098 |
| SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� UNIREA | 3.4M | 38 | 500K | #62.225 |
| PAR�NGUL SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | 3.2M | 36 | 348K | #65.046 |
| RUSAN TEXTILE SRL | 3.5M | 40 | 1M | #61.321 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LEONARD COLLECTION SRL(you) | KLARMANN STRICK S.R.L. | UTIL MOD SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� | SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA VESTICO | CERTA GRUP SOCIETATE COOPERATIV� |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.2M | 3.6M | 3.3M | 3.6M | 3.9M |
| Profit | 71.8K | -383K | 1.2M | 1.3M | 710K |
| Margin | 2,0% | -10,6% | 34,5% | 35,2% | 18,3% |
| Employees | 35 | 35 | 35 | 32 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LEONARD COLLECTION SRL”.