LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 49794192·Construcții·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

674K

2024

Profit

255K

2024

Employees

1

2024

Margin

37,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 674K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.368 la cifra de afaceri, #8.181 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 674K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.368 la cifra de afaceri, #8.181 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.368 din 56.726 companii

Top 25.3%

Vezi clasamentul

După profit

#8.181 din 56.726 companii

Top 14.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.821 din 56.726 companii

Top 34.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri674K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit37.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 3.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VITON EUROPE S.R.L.677K1Construcții
MUNDI ART CONSTRUCT SRL680K1Construcții
VENUS STAR CONSTRUCT S.R.L.680K1Construcții
LA RESERVA NATURA AG S.R.L.682K1Construcții
DIDITEL CONSTRUCT S.R.L.682K1Construcții
R.A.R PROJECT&MENTENANCE S.R.L.683K1Construcții
ALIZ EDIFICIA S.R.L.673K1Construcții
BZM EXTRA CONS S.R.L.673K1Construcții
STUDIO IDEAL REZIDENCE SRL672K1Construcții
IMOB CONSTRUCT CENTER SRL685K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
37.6%
CA / angajat
678K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    674K
    Profit net
    255K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L.(you)VITON EUROPE S.R.L.MUNDI ART CONSTRUCT SRLVENUS STAR CONSTRUCT S.R.L.LA RESERVA NATURA AG S.R.L.
Revenue
674K
677K
680K
680K
682K
Profit
255K
601K
-499K
466K
327K
Margin
37,6%
88,7%
-73,4%
68,5%
47,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LEGION IDEAL CONSTRUCT S.R.L.”.