Revenue

670K

2024

Profit

338K

2024

Employees

1

2024

Margin

50,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LEAIAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 670K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.464 la cifra de afaceri, #6.834 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LEAIAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 670K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.464 la cifra de afaceri, #6.834 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.464 din 56.726 companii

Top 25.5%

Vezi clasamentul

După profit

#6.834 din 56.726 companii

Top 12.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#19.821 din 56.726 companii

Top 34.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri670K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit50.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 5.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GIRMAN RO SRL654K1Construcții
CEVACON CONCEPT S.R.L.700K1Construcții
TOCO TEHNO CONSTRUCT SRL633K1Construcții
ARMONIA BUILDINGS S.R.L.631K1Construcții
RABUNI ARC CONSTRUCT S.R.L.713K1Construcții
ROL RUD SRL715K1Construcții
GAJDAN S.R.L.717K1Construcții
CASA AGRO PLANT SRL733K1Construcții
CODILLA TRADING S.R.L.610K1Construcții
LIVETI CONSTRUCT SRL597K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
50.5%
CA / angajat
670K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    670K
    Profit net
    338K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LEAIAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLEAIAN S.R.L.(you)GIRMAN RO SRLCEVACON CONCEPT S.R.L.TOCO TEHNO CONSTRUCT SRLARMONIA BUILDINGS S.R.L.
Revenue
670K
654K
700K
633K
631K
Profit
338K
59.5K
-12.8K
427K
-70.4K
Margin
50,5%
9,1%
-1,8%
67,5%
-11,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LEAIAN S.R.L.”.