L.D.P. IMPEX SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
3
2024
Margin
55,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
L.D.P. IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.024 la cifra de afaceri, #1.149 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- L.D.P. IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.024 la cifra de afaceri, #1.149 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOGERALDOS SRL | 2.1M | 3 | Construcții |
| ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SIBIU S.A. | 2.2M | 3 | Construcții |
| LEFYN CONS TRUST S.R.L. | 2.2M | 3 | Construcții |
| INSTALTEK SYSTEM SRL | 2.2M | 3 | Construcții |
| TECHNOMITCLIMA SRL | 2.2M | 3 | Construcții |
| IVACONLAZ INSTAL S.R.L. | 2.1M | 3 | Construcții |
| ALFA CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L. | 2.2M | 3 | Construcții |
| PISCINE ARISTOCRATE S.R.L. | 2.1M | 3 | Construcții |
| GEAMGERIA S.R.L. | 2.2M | 3 | Construcții |
| APPLY INVEST S.R.L. | 2.2M | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 55.3%
- CA / angajat
- 716K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 1.2M | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la L.D.P. IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- L.D.P. IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #90.464
- BOGERALDOS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 800K
- Rank RO
- #91.888
- ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SIBIU S.A.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 28K
- Rank RO
- #90.127
- LEFYN CONS TRUST S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #90.018
- INSTALTEK SYSTEM SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #90.016
- TECHNOMITCLIMA SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 94.5K
- Rank RO
- #89.522
- IVACONLAZ INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #91.472
- ALFA CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #89.282
- PISCINE ARISTOCRATE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 920K
- Rank RO
- #92.196
- GEAMGERIA S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 57.6K
- Rank RO
- #88.736
- APPLY INVEST S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 681K
- Rank RO
- #88.615
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| L.D.P. IMPEX SRL(current) | 2.1M | 3 | 1.2M | #90.464 |
| BOGERALDOS SRL | 2.1M | 3 | 800K | #91.888 |
| ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SIBIU S.A. | 2.2M | 3 | 28K | #90.127 |
| LEFYN CONS TRUST S.R.L. | 2.2M | 3 | 132K | #90.018 |
| INSTALTEK SYSTEM SRL | 2.2M | 3 | 1.5M | #90.016 |
| TECHNOMITCLIMA SRL | 2.2M | 3 | 94.5K | #89.522 |
| IVACONLAZ INSTAL S.R.L. | 2.1M | 3 | 1M | #91.472 |
| ALFA CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L. | 2.2M | 3 | 343K | #89.282 |
| PISCINE ARISTOCRATE S.R.L. | 2.1M | 3 | 920K | #92.196 |
| GEAMGERIA S.R.L. | 2.2M | 3 | 57.6K | #88.736 |
| APPLY INVEST S.R.L. | 2.2M | 3 | 681K | #88.615 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | L.D.P. IMPEX SRL(you) | BOGERALDOS SRL | ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SIBIU S.A. | LEFYN CONS TRUST S.R.L. | INSTALTEK SYSTEM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | 1.2M | 800K | 28K | 132K | 1.5M |
| Margin | 55,3% | 38,0% | 1,3% | 6,1% | 70,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “L.D.P. IMPEX SRL”.