LCD TRANSMED S.R.L.
Revenue
952K
2024
Profit
321K
2024
Employees
2
2024
Margin
18,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LCD TRANSMED S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 952K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.881 la cifra de afaceri, #1.881 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LCD TRANSMED S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 952K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.881 la cifra de afaceri, #1.881 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 5.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROFESIONAL LUCA SERVICE S.R.L. | 1.6M | 2 | Comerț en-gros |
| ANVELUX HB S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| DSA CAR SOLUTION S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| GROZBO S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| EUROPA TRANS GLOBAL SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| SABRA AUTO SELECT S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| FOR DRIVE SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| PIESE AUTO C�LIN SRL | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| IGM S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
| WEST EUROPA COMPANY S.R.L. | 1.7M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.9%
- CA / angajat
- 847K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 952K
- Profit net
- 321K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 952K | 321K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LCD TRANSMED S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LCD TRANSMED S.R.L.(current)
- Revenue
- 952K
- Employees
- 2
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #107.641
- PROFESIONAL LUCA SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #109.777
- ANVELUX HB S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 345K
- Rank RO
- #107.562
- DSA CAR SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #107.548
- GROZBO S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #107.545
- EUROPA TRANS GLOBAL SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 487K
- Rank RO
- #107.374
- SABRA AUTO SELECT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 83.7K
- Rank RO
- #107.940
- FOR DRIVE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 206K
- Rank RO
- #107.231
- PIESE AUTO C�LIN SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #107.069
- IGM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 60.3K
- Rank RO
- #106.926
- WEST EUROPA COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 75.4K
- Rank RO
- #108.425
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LCD TRANSMED S.R.L.(current) | 952K | 2 | 321K | #107.641 |
| PROFESIONAL LUCA SERVICE S.R.L. | 1.6M | 2 | 191K | #109.777 |
| ANVELUX HB S.R.L. | 1.7M | 2 | 345K | #107.562 |
| DSA CAR SOLUTION S.R.L. | 1.7M | 2 | -107K | #107.548 |
| GROZBO S.R.L. | 1.7M | 2 | 144K | #107.545 |
| EUROPA TRANS GLOBAL SRL | 1.7M | 2 | 487K | #107.374 |
| SABRA AUTO SELECT S.R.L. | 1.7M | 2 | 83.7K | #107.940 |
| FOR DRIVE SRL | 1.7M | 2 | 206K | #107.231 |
| PIESE AUTO C�LIN SRL | 1.7M | 2 | 5.3K | #107.069 |
| IGM S.R.L. | 1.7M | 2 | 60.3K | #106.926 |
| WEST EUROPA COMPANY S.R.L. | 1.7M | 2 | 75.4K | #108.425 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LCD TRANSMED S.R.L.(you) | PROFESIONAL LUCA SERVICE S.R.L. | ANVELUX HB S.R.L. | DSA CAR SOLUTION S.R.L. | GROZBO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 952K | 1.6M | 1.7M | 1.7M | 1.7M |
| Profit | 321K | 191K | 345K | -107K | 144K |
| Margin | 18,9% | 11,6% | 20,3% | -6,3% | 8,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LCD TRANSMED S.R.L.”.