LAVISERV S.R.L.
Revenue
3.2M
2024
Profit
242K
2024
Employees
5
2024
Margin
7,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LAVISERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.299 la cifra de afaceri, #7.906 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LAVISERV S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 3.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #8.299 la cifra de afaceri, #7.906 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BALSAM SRL | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| SASVIRO SRL | 3M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| NOVLARI SRL | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| SMG CARTIER MARKET S.R.L. | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L. | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| VLAICU TEAM S.R.L. | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| ZOTICOS ALIM SRL | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| MELIOR SA | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| IRINA & ADI & FLORIN SRL | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| NOLITA STORE S.R.L. | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.5%
- CA / angajat
- 641K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.2M
- Profit net
- 242K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.2M | 242K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LAVISERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LAVISERV S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 242K
- Rank RO
- #65.190
- BALSAM SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #64.553
- SASVIRO SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 5
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #68.732
- NOVLARI SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #65.161
- SMG CARTIER MARKET S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- -87.8K
- Rank RO
- #65.213
- CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #65.218
- VLAICU TEAM S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #65.149
- ZOTICOS ALIM SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #65.146
- MELIOR SA
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #65.236
- IRINA & ADI & FLORIN SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 376K
- Rank RO
- #65.133
- NOLITA STORE S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 86.6K
- Rank RO
- #65.107
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LAVISERV S.R.L.(current) | 3.2M | 5 | 242K | #65.190 |
| BALSAM SRL | 3.2M | 5 | 326K | #64.553 |
| SASVIRO SRL | 3M | 5 | 178K | #68.732 |
| NOVLARI SRL | 3.2M | 5 | 116K | #65.161 |
| SMG CARTIER MARKET S.R.L. | 3.2M | 5 | -87.8K | #65.213 |
| CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L. | 3.2M | 5 | -439K | #65.218 |
| VLAICU TEAM S.R.L. | 3.2M | 5 | 199K | #65.149 |
| ZOTICOS ALIM SRL | 3.2M | 5 | 1.4K | #65.146 |
| MELIOR SA | 3.2M | 5 | 1.2M | #65.236 |
| IRINA & ADI & FLORIN SRL | 3.2M | 5 | 376K | #65.133 |
| NOLITA STORE S.R.L. | 3.2M | 5 | 86.6K | #65.107 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LAVISERV S.R.L.(you) | BALSAM SRL | SASVIRO SRL | NOVLARI SRL | SMG CARTIER MARKET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.2M | 3.2M | 3M | 3.2M | 3.2M |
| Profit | 242K | 326K | 178K | 116K | -87.8K |
| Margin | 7,5% | 10,0% | 6,0% | 3,6% | -2,7% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LAVISERV S.R.L.”.