LAVACO & ANAMAR SRL
Revenue
3.3M
2024
Profit
214K
2024
Employees
30
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LAVACO & ANAMAR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #957 la cifra de afaceri, #1.140 la profit, #243 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LAVACO & ANAMAR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 3.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #957 la cifra de afaceri, #1.140 la profit, #243 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ASTAR STEVEDORING SRL | 3.4M | 26 | Transport |
| ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL | 3.2M | 27 | Transport |
| DELPACK INVEST SRL | 3.5M | 24 | Transport |
| MIRA WAREHOUSING GROUP S.R.L. | 3.3M | 22 | Transport |
| IULVIG EXIM SRL | 2.4M | 29 | Transport |
| IULVAL COURIER EXPRESS SRL | 2.4M | 31 | Transport |
| MARKEM LOGISTICA DE TRANSPORT S.R.L. | 3.9M | 25 | Transport |
| QWINDOWS TECHNIK PROD S.R.L. | 2.6M | 27 | Transport |
| HIGH YIELD GROUP S.R.L. | 2.8M | 36 | Transport |
| DOKER MAN S.R.L. | 2.8M | 36 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 113K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.3M
- Profit net
- 214K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.3M | 214K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LAVACO & ANAMAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LAVACO & ANAMAR SRL(current)
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 30
- Profit
- 214K
- Rank RO
- #62.722
- ASTAR STEVEDORING SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 26
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #62.410
- ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 27
- Profit
- -51.5K
- Rank RO
- #64.679
- DELPACK INVEST SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 24
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #60.651
- MIRA WAREHOUSING GROUP S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #64.130
- IULVIG EXIM SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 29
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #80.723
- IULVAL COURIER EXPRESS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 31
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #81.262
- MARKEM LOGISTICA DE TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 25
- Profit
- -42.3K
- Rank RO
- #55.827
- QWINDOWS TECHNIK PROD S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #75.950
- HIGH YIELD GROUP S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 36
- Profit
- 110K
- Rank RO
- #72.049
- DOKER MAN S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 36
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #72.201
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LAVACO & ANAMAR SRL(current) | 3.3M | 30 | 214K | #62.722 |
| ASTAR STEVEDORING SRL | 3.4M | 26 | 257K | #62.410 |
| ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL | 3.2M | 27 | -51.5K | #64.679 |
| DELPACK INVEST SRL | 3.5M | 24 | 8.4K | #60.651 |
| MIRA WAREHOUSING GROUP S.R.L. | 3.3M | 22 | 349K | #64.130 |
| IULVIG EXIM SRL | 2.4M | 29 | 139K | #80.723 |
| IULVAL COURIER EXPRESS SRL | 2.4M | 31 | 141K | #81.262 |
| MARKEM LOGISTICA DE TRANSPORT S.R.L. | 3.9M | 25 | -42.3K | #55.827 |
| QWINDOWS TECHNIK PROD S.R.L. | 2.6M | 27 | 3.8K | #75.950 |
| HIGH YIELD GROUP S.R.L. | 2.8M | 36 | 110K | #72.049 |
| DOKER MAN S.R.L. | 2.8M | 36 | -1.1M | #72.201 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LAVACO & ANAMAR SRL(you) | ASTAR STEVEDORING SRL | ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL | DELPACK INVEST SRL | MIRA WAREHOUSING GROUP S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.3M | 3.4M | 3.2M | 3.5M | 3.3M |
| Profit | 214K | 257K | -51.5K | 8.4K | 349K |
| Margin | 6,3% | 7,6% | -1,6% | 0,2% | 10,7% |
| Employees | 30 | 26 | 27 | 24 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LAVACO & ANAMAR SRL”.