LAUVLAD AUTO SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
6.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LAUVLAD AUTO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.407 la cifra de afaceri, #12.445 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LAUVLAD AUTO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.407 la cifra de afaceri, #12.445 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOP ANVELOPE SRL | 1.4M | 2 | Comerț en-gros |
| LEGIG BGM S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| AGROPARTS DISTRIBU�IE S.R.L. | 1.4M | 2 | Comerț en-gros |
| RG-EST EU S.R.L. | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| INFLOR COM SRL | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| AUTOCONTROL SRL | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| WORLD PAINT S.R.L. | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| ORGANIC BRONZE SRL | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| AUTONICOS SRL | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 728K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 6.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 6.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LAUVLAD AUTO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LAUVLAD AUTO SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 6.5K
- Rank RO
- #119.338
- TOP ANVELOPE SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 57.8K
- Rank RO
- #121.354
- LEGIG BGM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- -528K
- Rank RO
- #114.908
- AGROPARTS DISTRIBU�IE S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 79.8K
- Rank RO
- #124.590
- RG-EST EU S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #128.489
- INFLOR COM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #129.657
- AUTOCONTROL SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #130.455
- WORLD PAINT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- -73.4K
- Rank RO
- #119.335
- ORGANIC BRONZE SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 82.5K
- Rank RO
- #130.850
- AUTONICOS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 86.9K
- Rank RO
- #119.598
- WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 34K
- Rank RO
- #119.632
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LAUVLAD AUTO SRL(current) | 1.5M | 2 | 6.5K | #119.338 |
| TOP ANVELOPE SRL | 1.4M | 2 | 57.8K | #121.354 |
| LEGIG BGM S.R.L. | 1.5M | 2 | -528K | #114.908 |
| AGROPARTS DISTRIBU�IE S.R.L. | 1.4M | 2 | 79.8K | #124.590 |
| RG-EST EU S.R.L. | 1.3M | 2 | -1.3M | #128.489 |
| INFLOR COM SRL | 1.3M | 2 | 106K | #129.657 |
| AUTOCONTROL SRL | 1.3M | 2 | 22.3K | #130.455 |
| WORLD PAINT S.R.L. | 1.5M | 2 | -73.4K | #119.335 |
| ORGANIC BRONZE SRL | 1.3M | 2 | 82.5K | #130.850 |
| AUTONICOS SRL | 1.5M | 2 | 86.9K | #119.598 |
| WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL | 1.5M | 2 | 34K | #119.632 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LAUVLAD AUTO SRL(you) | TOP ANVELOPE SRL | LEGIG BGM S.R.L. | AGROPARTS DISTRIBU�IE S.R.L. | RG-EST EU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.4M | 1.5M | 1.4M | 1.3M |
| Profit | 6.5K | 57.8K | -528K | 79.8K | -1.3M |
| Margin | 0,4% | 4,1% | -34,2% | 5,8% | -102,0% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LAUVLAD AUTO SRL”.