LAURFANAUTO SRL
Revenue
272K
2024
Profit
-22.9K
2024
Employees
3
2024
Margin
-7,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LAURFANAUTO SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #22.914 la cifra de afaceri, #57.294 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LAURFANAUTO SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #22.914 la cifra de afaceri, #57.294 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -1.8× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RADIAN DRN TRANSPORT S.R.L. | 300K | 3 | Transport |
| ZAT RIDE & EVENTS S.R.L. | 296K | 3 | Transport |
| MOHTRANS SRL | 292K | 3 | Transport |
| DAVIAND TRANS S.R.L. | 292K | 3 | Transport |
| MELANICOS CARGOTRANS S.R.L. | 285K | 3 | Transport |
| MOCFIAGAB TRANSPORT S.R.L. | 316K | 3 | Transport |
| TRANSKITT S.R.L. | 274K | 3 | Transport |
| RASEN DRIVE S.R.L. | 298K | 3 | Transport |
| INK RIDE S.R.L. | 298K | 3 | Transport |
| ELA PROD SRL | 298K | 3 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRAILA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.7%
- CA / angajat
- 99.3K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 272K
- Profit net
- -22.9K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 272K | -22.9K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LAURFANAUTO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LAURFANAUTO SRL(current)
- Revenue
- 272K
- Employees
- 3
- Profit
- -22.9K
- Rank RO
- #302.025
- RADIAN DRN TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 300K
- Employees
- 3
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #298.438
- ZAT RIDE & EVENTS S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 3
- Profit
- 25.6K
- Rank RO
- #305.490
- MOHTRANS SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #311.031
- DAVIAND TRANS S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 3
- Profit
- -74.3K
- Rank RO
- #311.883
- MELANICOS CARGOTRANS S.R.L.
- Revenue
- 285K
- Employees
- 3
- Profit
- -67.3K
- Rank RO
- #318.997
- MOCFIAGAB TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 316K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #289.466
- TRANSKITT S.R.L.
- Revenue
- 274K
- Employees
- 3
- Profit
- -16K
- Rank RO
- #328.454
- RASEN DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #301.739
- INK RIDE S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- -6.5K
- Rank RO
- #301.561
- ELA PROD SRL
- Revenue
- 298K
- Employees
- 3
- Profit
- 96.3K
- Rank RO
- #301.498
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LAURFANAUTO SRL(current) | 272K | 3 | -22.9K | #302.025 |
| RADIAN DRN TRANSPORT S.R.L. | 300K | 3 | 104K | #298.438 |
| ZAT RIDE & EVENTS S.R.L. | 296K | 3 | 25.6K | #305.490 |
| MOHTRANS SRL | 292K | 3 | 1.9K | #311.031 |
| DAVIAND TRANS S.R.L. | 292K | 3 | -74.3K | #311.883 |
| MELANICOS CARGOTRANS S.R.L. | 285K | 3 | -67.3K | #318.997 |
| MOCFIAGAB TRANSPORT S.R.L. | 316K | 3 | 1.2K | #289.466 |
| TRANSKITT S.R.L. | 274K | 3 | -16K | #328.454 |
| RASEN DRIVE S.R.L. | 298K | 3 | 126K | #301.739 |
| INK RIDE S.R.L. | 298K | 3 | -6.5K | #301.561 |
| ELA PROD SRL | 298K | 3 | 96.3K | #301.498 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LAURFANAUTO SRL(you) | RADIAN DRN TRANSPORT S.R.L. | ZAT RIDE & EVENTS S.R.L. | MOHTRANS SRL | DAVIAND TRANS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 272K | 300K | 296K | 292K | 292K |
| Profit | -22.9K | 104K | 25.6K | 1.9K | -74.3K |
| Margin | -7,7% | 34,6% | 8,6% | 0,6% | -25,5% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LAURFANAUTO SRL”.