Revenue

151K

2024

Profit

69.1K

2024

Employees

2

2024

Margin

45,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LAR CONS 2024 S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 151K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #27.323 la cifra de afaceri, #15.119 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LAR CONS 2024 S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 151K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #27.323 la cifra de afaceri, #15.119 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#27.323 din 56.726 companii

Top 48.2%

Vezi clasamentul

După profit

#15.119 din 56.726 companii

Top 26.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri151K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit45.9% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MASTEM STONE VAL S.R.L.146K2Construcții
FILVENT S.R.L.146K2Construcții
LEOPARD CONSTRUCT S.R.L.156K2Construcții
TENCOGRES TEBON S.R.L.139K2Construcții
DENISEVA CONSTRUCT S.R.L.165K2Construcții
DLM KRAMMEL S.R.L.166K2Construcții
LEROIV CROMFLEX S.R.L.170K2Construcții
VIONIC PAL 75 S.R.L.172K2Construcții
AMARFY CONSTRUCT S.R.L.172K2Construcții
ALT SERV TRIFOI S.R.L.151K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
45.9%
CA / angajat
75.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 48%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    151K
    Profit net
    69.1K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LAR CONS 2024 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLAR CONS 2024 S.R.L.(you)MASTEM STONE VAL S.R.L.FILVENT S.R.L.LEOPARD CONSTRUCT S.R.L.TENCOGRES TEBON S.R.L.
Revenue
151K
146K
146K
156K
139K
Profit
69.1K
-8.7K
-5.4K
22.6K
1.3K
Margin
45,9%
-6,0%
-3,7%
14,5%
0,9%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LAR CONS 2024 S.R.L.”.